O tym, że nasza szkoła jest wylęgarnią talentów, wiemy nie od dziś. Zdolności naszych uczniów doceniane są również na różnorodnych konkursach. Jednym z takich konkursów był Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pt: "Jakie znasz zawody?" organizowany przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu.
Celem konkursu było kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy. Poznając różne zawody uczniowie mieli okazję pogłębić wiedzę o świecie społecznym, w którym żyją oraz uczyć się szacunku dla pracy innych.

Zadaniem konkursowym było stworzenie pracy fotograficznej, przedstawiającej ludzi podczas wykonywania różnych zawodów. W fotografiach konkursowych pod uwagę brana była również oryginalność i pomysłowość w przedstawieniu tematu, jakość wykonania oraz estetyka pracy. Naszymi laureatami w etapie wojewódzkim zostało rodzeństwo: Julia Igielska z klasy VIa oraz Piotr Igielski z klasy IVb. 28 maja 2016 na zaproszenie Izby Rzemieślniczej w Kaliszu wzięli udział w festynie zorganizowanym przez Cech Rzemiosł Różnych w Ostrowie Wielkopolskim z okazji Dnia Dziecka. Uroczystość odbyła się w rodzinnym Parku Przygód ,,Górecznik". Podczas festynu zostały wręczone nagrody laureatom konkursu ,,Jakie znasz zawody" rozstrzygniętego w kwietniu. Piotr otrzymał gratulacje i nagrodę za zajęcie I miejsca w etapie wojewódzkim, a Julia gratulacje i nagrodę za zajęcie II miejsca również w etapie wojewódzkim.

Piotrowi poszczęściło się także w etapie ogólnopolskim. Fotografia wykonana przez niego pt: "Ślusarz" została dostrzeżona przez jury i tym samym nasz młody fotograf zajął II miejsce w etapie ogólnopolskim! Na festynie uczeń otrzymał gratulacje od przedstawicieli Izby Rzemieślniczej w Kaliszu. Ostateczne podsumowanie konkursu i nagrodę z tego etapu otrzyma pod koniec czerwca.

Gratulujemy serdecznie Julii i Piotrowi, cieszymy się niezmiernie z ich sukcesów oraz życzymy wielu pomysłów, inspiracji, a także powodzenia na polu sztuki, jaką jest fotografia.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!