Wakacje zbliżają się bardzo szybko, jednak pracujemy wszyscy do końca. W przedostatnim dniu roku szkolnego 22 czerwca 2017 r. grupa uczniów udała się do Antonina na podsumowanie Konkursu Powiatowego „Region, w którym mieszkam”, w tej edycji pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Wśród zieleni na terenie Nadleśnictwa Antonin uczniowie odbierali dyplomy i nagrody z rąk pani Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. Aby jednak znaleźć się wśród wyróżnionych, trzeba był wykonać folder lub przewodnik, reklamujący Ostrów Wielkopolski i okolice, zawierający propozycję trasy turystycznej. Było to zadanie czasochłonne, wymagające pomysłowości, umiejętności pozyskiwania informacji z różnych źródeł oraz ich selekcji. Trzeba było też wybrać trasę i ją opisać. Do organizatora Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim spłynęło dużo prac z regionu ( z SP9 aż 19). Komisja miała trudne zadanie, gdyż wszystkie prace zostały wykonane na wysokim poziomie. Z naszej szkoły opracowania siedmiu uczniów zostały zauważone.

      I miejsce w kategorii „Folder” zdobył Jan Janiak z kl. 5b, w kategorii „Przewodnik”  na I miejscu uplasował się Paweł Szaliński z kl. 5b, natomiast w tej kategorii Nadia Napieralska z kl. 4a zajęła III miejsce. Komisja wyróżniła Matyldę Herjan z kl. 4a, Igora Ziółkowskiego z kl. 4a, Wiktorię Czerniak z kl. 5b ( opiekunem całej szóstki nagrodzonych była p E. Skupińska)  oraz Zuzannę Dudkę z kl. 4d (opiekun p. M. Młoda). Wszyscy przybyli na podsumowanie konkursu dodatkowo otrzymali cebulki lilii, które mają zasadzić we własnych ogródkach. Po części oficjalnej, nastąpiła część warsztatowa. Uczniowie mieli okazję zwiedzić pałacyk myśliwski i wysłuchać krótkiego rysu historycznego tego miejsca, następnie pokonali ścieżkę edukacyjną w rezerwacie przyrody „Wydymacz’. Była to z pewnością ciekawa lekcja na świeżym powietrzu, stąd wszyscy w doskonałych humorach wrócili z konkursu. Cieszy nas, że tylu uczniów zostało nagrodzonych, gratulujemy im i liczymy na ich udział w kolejnych konkursach w następnym roku szkolnym.

 
Opracowała: E. Skupińska
 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!