Recykling to dość powszechnie używane pojęcie z dziedziny ekologii. Co się za nim kryje? Dlaczego recykling się opłaca? Recykling jest to jedna z metod ochrony środowiska, która ma na celu zmniejszenie ilości odpadów i zużycia surowców naturalnych. Segregacja każdego z surowców to inna wymierna korzyść dla człowieka i środowiska. Tego, dlaczego recykling jest czymś niezwykle ważnym i pożytecznym, można dowiedzieć się z liczb. Tona zebranej w niebieskim worku makulatury, stanowi surowiec równy liczbie 17 drzew. Moda na recykling coraz mocniej przenika do świadomości społeczeństwa w Polsce. Proces ten niesie za sobą niezliczoną ilość korzyści, m.in. wpływa pozytywnie na zdrowie człowieka i stan środowiska naturalnego. Świadomość ekologiczna jest rzeczą ważną, dlatego z powodzeniem uczymy o niej w naszej szkole.

     Właśnie dziś dwoje uczniów Matylda Herjan z kl.IVa (opiekun: Elzbieta Skupińska) i Piotr Michalak z kl.IVd (opiekun: Małgorzata Młoda) zostało laureatami Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego pod hasłem "Recykling - czy warto?". podsumowanie konkursu  odbyło się w Szkole Podstawowej nr7 im. gen. Józefa Bema. Rywalizacja była ogromna, gdyż z nadesłanych 320 prac wyłoniono 20 najciekawszych. Gratulujemy naszym uczniom, a z wygranej cieszymy się razem z nimi.

Opracowała: M. Młoda

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd