26 września w ostrowskim Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie IV Powiatowego Biennale Rysunku „Krechy, kreski i kreseczki”. Motywem przewodnim  konkursu były ptaki, stąd tytuł Biennale: „Ptasi Świat”. I tym razem uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i pokazali swój niezwykły kunszt artystyczny, przez co zostali docenieni przez komisję konkursową.

     W skład jury weszli: dr Lidia Głazik – artysta plastyk i pracownik naukowy WPA UAM w Kaliszu, Marcelina Wojtasik – artysta plastyk, absolwentka WPA UAM w Kaliszu i Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Paweł T. Dolata – prawnik, członek Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczo – Krajoznawczego, z zamiłowania ornitolog.

     Spośród 384 nadesłanych prac zostali wyłonieni laureaci, w gronie których znaleźli się wychowankowie SP9. Nagrody otrzymali: Maria Wawrzyniak z kl. VI b, Maksymilian Dziuba z kl. VI b, Matylda Herjan z kl. V a, Weronika Kurczaba z kl. V d oraz Adam Kurzelewski z kl. VI b. Wyróżnieni zaś zostali: Malwina Linka z kl. V d, Wiktoria Czerniak z kl. VI b, Gabriela Michalak z kl. V a, Igor Ziółkowski z kl. V d oraz Natasza Błasiak z kl. VI c.

     Uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej dokonała dyrektor MDK pani Anna Torz. Następnie na sali widowiskowej odbyło się wręczanie nagród, wyróżnień oraz dyplomów okraszone występami dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury. Uroczystość wręczania nagród poprowadziła pani Hanna Olejnik, która nie omieszkała podpytać autorów prac o inspiracje i technikę wykonania pracy plastycznej. Od pana Pawła Dolaty mogliśmy zaś dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ptaków żyjących w naszym mieście. Nie mogło też zabraknąć „dobrych duchów” przedsięwzięcia, pomysłodawców konkursu, autorów aranżacji wystawy, scenografii i całej plastycznej oprawy: pani Pauliny Dobrzyńskiej i pana Jakuba Godziszewskiego – plastyków z ostrowskiego MDK, którzy wcielili się w role głodnych ptaszków...

     Po podsumowaniu konkursu, obejrzeniu wystawy - pełni wrażeń, inspiracji i ciekawych informacji (mało kto wie, że nie wolno ptaszków dokarmiać chlebem!) udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

     Zapraszamy wszystkich (nie tylko miłośników ptaków i sztuki) do obejrzenia przepięknej,  pokonkursowej wystawy w Galerii „Pędzelek” w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul Wolności 10. Naszym laureatom zaś gratulujemy serdecznie i życzymy wielu kolejnych sukcesów na polu sztuki.

Opracowała: M. Przegoń

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!