„Zdrowe dary sadów, lasów i ogrodów w utworach Marii Konopnickiej ” - to tytuł XV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego, jak co roku o tej porze, w Szkole Podstawowej nr 1. Trzyosobowe drużyny z klas I, II i III przystąpiły do tworzenia swoich dzieł, różnymi technikami: klasy pierwsze - malowały pastelami olejnymi, drugie - pastelami suchymi, trzecie - farbami plakatowymi barwne dary sadów , lasów i ogrodów opisane w wierszach poetki.

     Reprezentacje naszej szkoły wykonały bardzo piękne, oryginalne, barwne i ciekawe prace. Klasy trzecie reprezentowały: Ewa Szpera, Anna Szymańska i Maria Ziółkowska z kl. III d (wych. Pani Wioleta Oscenda), klasy drugie: Julita Jurasik, Zofia Kaczmarek i Amelia Kłysz z kl. II a (wych. Pani Małgorzata Frąszczak) klasy pierwsze: Oliwier Kubera – Szymanowski , Marcel Mrowiński i Marcel Tomalak z kl. I a (wych. Pani Maria Łuczak). Prace oceniali przedstawiciele Powiatowej Galerii Sztuki.

     Wielką niespodziankę sprawili nam pierwszo i drugoklasiści, którzy zdobyli pierwsze miejsca na swoich poziomach, wśród wielu ostrowskich szkół. Zwycięzcy otrzymali książki Marii Konopnickiej, a wszyscy - pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy młodym artystom i namawiamy do rozwijania swoich talentów.

Opracowała: M. Frąszczak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd