25 października w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Wolności 10 odbyło się uroczyste podsumowanie I Powiatowego Konkursu Plastycznego pt: „Mail Art – Sztuka Poczty”. Konkurs zorganizowany został w związku z obchodzonym 18 października Dniem Poczty Polskiej. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu projektu kartki pocztowej, w którym uwzględnić należało specyficzny charakter formy pocztówkowej: awers i rewers, a więc ilustrację jak i miejsce na wpisanie danych osoby, do której wysyłamy kartkę: imię, nazwisko, adres wraz z kodem pocztowym a także znaczek, pieczątkę i oczywiście treść pozdrowień... Praca nad projektem kartki pocztowej pomogła również dzieciom zaznajomić się z tradycyjną i niestety... rzadko stosowaną formą przesyłania wiadomości. W dobie Internetu, przesyłania e-maili i sms-ów – kartka pocztowa to forma nieco zapomniana, a jakże wdzięczna i dla wielu sentymentalna. Pocztówka zostawia po sobie ślad, niejednokrotnie zaś ma wymiar artystyczny. Mail Art ma swoje korzenie w sztuce drugiej połowy XX wieku, kiedy to (trudno niektórym uwierzyć, że nie było wtedy Internetu!) korzystano z poczty jako medium sztuki i narzędzia artystycznego, tworząc w ten sposób rodzaj sieci obiegu sztuki poza instytucjami takimi jak galerie sztuki czy muzea.

     Jesteśmy dumni, że i tym razem talent naszych uczniów został doceniony. Wśród ogromu prac (ponad 300!)  z całego powiatu laureatami konkursu zostali uczniowie tylko trzech ostrowskich szkół, w tym właśnie SP9. W kategorii klas I-III nagrodzona została Marysia Ziółkowska z klasy III d (opiekun: Wioleta Oscenda), natomiast w kategorii klas IV- VI nagrodę zdobyła Natalia Guźniczak z klasy V b (wych: Sylwia Napieralska; opiekun artyst: Magdalena Przegoń). Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy powodzenia na polu sztuki oraz... wielu wysłanych własnoręcznie wykonanych kartek pocztowych! :)

Opracowała: M. Przegoń

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd