Uśmiechnięte buzie dzieci i wspólna, wesoła zabawa to cele, które przyświecały osiemnastej edycji Festynu Rodzinnego, który 8 czerwca został zorganizowany w naszej szkole. Hasło przewodnie festynu „Po pierwsze rodzina” było eksponowane podczas całej imprezy. To piknikowe spotkanie prowadzili, jak co roku Małgorzata Frąszczak i Tomasz Barna, a oprawą muzyczną zajął się Robert Kaczorowski. W imprezie gościnnie uczestniczyła Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu pani Jolanta Maćkowiak, przedstawiciele Rady Osiedla nr 4 na czele z przewodniczącą panią Darią Jakubek – Szczepaniak, dzielnicowy st. sierż. Piotr Owsiak, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 15 pani Małgorzata Olejniczak - Hyla, dyrektor Żłobka Miejskiego pani Ewa Brzozowska oraz inni zaprzyjaźnieni ze szkołą goście.  

Uczestnicy festynu mogli wziąć udział w licznych grach i zabawach. Sporym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty artystyczne i kiermasz prac plastycznych oraz malowanie twarzy. Na scenie prezentowały się talenty wokalne i taneczne. Atrakcją były estradowe prezentacje rodzinne. Nie zabrakło też gościnnych występów solistów i zaprzyjaźnionych grup. Zgodnie z przesłaniem imprezy, rodzinny charakter miał również tradycyjny Konkurs Wiedzy o Ostrowie Wielkopolskim. Drużyny wykazały się rozległą wiedzą o naszym mieście, co zostało nagrodzone wielkimi brawami i drobnymi upominkami. W myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch” na festynie nie zabrakło wydarzeń sportowych. Rodzice, nauczyciele i uczniowie rozegrali turniej siatkarski, w którym mistrzami zostali nauczyciele „dziewiątki”. Ponadto na scenie odbyło się dekorowanie dzieci, które walczyły w biegu o Puchar Dyrektora Szkoły Justyny Uciechowskiej. Na boisku wielofunkcyjnym rozgrywane były różne konkurencje m.in. z piłkami i skakankami. Uczniowie mogli sprawdzić swoją zręczność, zwinność i wiele sportowych talentów. Zabawy ruchowe dla najmłodszych organizował również zaprzyjaźniony ze szkołą klown Czesio. Podczas imprezy odbyła się loteria fantowa. Każdy los wygrywał, a punktem kulminacyjnym było losowanie atrakcyjnych nagród głównych. W tym roku były to: rower, hulajnogi, tablety, ozobot oraz zestawy upominkowe i inne niespodzianki. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na modernizację sali do nauki języków obcych.      

Festyn Rodzinny wpisał się w prorodzinne działania szkoły. Ta impreza to zawsze duże święto. Spotykają się tutaj wszystkie pokolenia, począwszy od najmłodszych, skończywszy na dziadkach. Chętnie odwiedzają nas absolwenci. W czasie plenerowej zabawy funkcjonowała kawiarenka, w której serwowano pyszne ciasta oraz gorące napoje. Jeśli uczestnicy festynu w czasie popołudniowej zabawy zgłodnieli, mogli posilić się w punkcie gastronomicznym, w którym czekały na nich liczne smakołyki. W imprezie wzięli także udział strażnicy miejscy, którzy znakowali rowery. Każdy mógł również zajrzeć do karetki ostrowskiego pogotowia. Odwiedzili nas również policjanci i strażacy, którzy prezentowali swoje wyposażenie. Pogoda dopisała, a liczba uczestników w dobrych humorach świadczyła o wyśmienitej zabawie. Nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć „Do zobaczenia za rok”.

                                                                      Opracowała: M. Frąszczak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!