„Bycie rodziną oznacza,
że jesteś częścią czegoś pięknego,
oznacza, że kochasz i będziesz
kochany do końca swojego życia.”

   W miesiącu kwietniu nasza szkoła przystąpiła do realizacji Konkursu  ogłoszonego przez Wojewodę Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest promocja wartości rodzinnych wśród społeczności szkolnych, kształcenie odpowiedzialności za własny rozwój, podejmowanie zespołowych pomysłów i realizacji zadań, rozwijanie umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystania informacji z różnych źródeł, rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów  w twórczy sposób, umiejętność stosowania teorii w praktyce.

   Działania podejmowane w ramach realizacji Konkursu przeprowadzane są w czasie 2 miesięcy i angażują trzy podmioty: Rodziców, Uczniów oraz Nauczycieli. W połowie miesiąca kwietnia nauczyciele opracowali wspólnie harmonogram, w którym szczegółowo ustalili zadania projektowe do realizacji, o których pozostali nauczyciele zostali poinformowani w czasie wspólnego spotkania, a lista zadań udostępniona została całej społeczności szkolnej na stronie internetowej.

   Pierwszym działaniem projektu jest stworzenie logo, które umieszczone zostanie na plakatach tworzonych przez rodziców oraz dzieci z pomocą wychowawców klas. Kolejnym zadaniem będzie działanie przeprowadzone w bibliotece szkolnej – akcja czytania w ramach promowania wartości rodziny, funkcjonowania młodego człowieka w rodzinie - Spotkania z rodziną Borejków. W miesiącu maju odbędzie się koncert charytatywny dla chorej uczennicy naszej szkoły, który będzie angażował podczas występów muzycznych rodziców wraz z dziećmi. W miesiącu maju oraz czerwcu dwie klasy przeprowadzą innowację, której głównymi uczestnikami będą rodzice oraz ich pociechy.  Punktem kulminacyjnym naszego projektu będzie festyn szkolny pod tym samym tytułem, który znajduje się na logo „Po Pierwsze Rodzina”, podczas którego zostanie zrealizowanych wiele działań, mających na celu zaangażowanie rodziców, dzieci i nauczycieli. Jednym z nich będzie wspólne rodzinne muzykowanie – uczniowie będą występować na scenie wraz z rodzicami, rodzeństwem. Kolejnym działaniem będzie integracja rodziców i nauczycieli podczas wspólnego meczu. W czasie festynu przeprowadzony zostanie także Rodzinny Turniej Wiedzy o Ostrowie, w którym głównymi bohaterami będą rodzice oraz dzieci. W czasie festynu członkowie Małej Szkoły Medialnej przeprowadzą sondę z rodzicami, uczniami oraz nauczycielami, podczas której będą pytać o wartości rodzinne oraz znaczenie rodziny w ich życiu. Działaniem kończącym i zamykającym projekt będą pikniki rodzinne w wybranych klasach, podczas których rodziny będą miały okazję się lepiej poznać i podkreślić,  jak ważne są dla nich chwilę spędzony  z najbliższymi.

Opracowała: E. Szóstak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!