Światowy Dzień Chorych na Zespół Downa nazywany jest Dniem Kolorowej Skarpetki. Nasza szkoła kolejny raz również przyłączyła się do akcji solidaryzując się tym samym z osobami z zespołem Downa – działania koordynował szkolny Samorząd Uczniowski. Wykonane przez uczniów naszej szkoły wzorzyste, kolorowe skarpetki (niektóre to prawdziwe arcydzieła plastyczne) rozwieszone zostały przez uczniów klas oraz przedstawicieli SU w różnych miejscach szkoły i przyciągały wzrok… Kierowały myśli w stronę tych, których od nas różni tylko dodatkowy chromosom. Uczniowie i nauczyciele przywitali wiosnę w różnokolorowych skarpetkach na znak solidarności.

Powitanie wiosny to także wędrówka uczniów z kolorowymi gaikami po najbliższej okolicy i wypatrywanie, czy czasem wiosna nie jest tuż za rogiem? ;) Mimo ciepłych jeszcze okryć - słońce i kolorowe wstążeczki na gałązkach niesionych przez dzieci dawały wiele radości i uśmiechu.

Opracowała J. Bury

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!