Aby szkoła mogła w pełni sprawnie funkcjonować, potrzebne jest zaangażowanie wszystkich podmiotów: nauczycieli, rodziców oraz uczniów. A jak mogą zaangażować się w działania szkolne uczniowie? Na przykład poprzez czynny udział w Samorządzie Uczniowskim. Na początku roku szkolnego każda klasa wytypowała dwóch kandydatów do pracy w Samorządzie. Spośród reprezentujących poszczególne klasy uczniów należało wybrać Zarząd Samorządu Uczniowskiego. Dlatego też 10 października w obecności wicedyrektor szkoły pani Iwony Wojciechowskiej odbyły się demokratyczne wybory.

     W wyborach startowało czworo kandydatów. Większość głosów przypadła Nadii Janiak z klasy IV e, która została Przewodniczącą Szkoły. Zastępcą Przewodniczącej Szkoły została Joanna Szukowska z klasy IV d, natomiast Sekretarzami Samorządu Uczniowskiego zostali: Wiktoria Sitnik z klasy IV e oraz Remigiusz Zalewski z klasy VI b. Uczniowie mają wiele ciekawych pomysłów na najbliższy rok szkolny i na pewno - przy pomocy pozostałych członków Samorządu Uczniowskiego - będą je realizować.

     Gratulujemy serdecznie zwycięzcom!

     Wspomnieć należy również, że Rzecznikiem Praw Ucznia jest pan Przemysław Nowak, natomiast opiekę nad Samorządem Uczniowskim sprawować będą: pani Agnieszka Resler, pani Magdalena Przegoń i pan Marek Berkowski.

     Przed całym Samorządem Uczniowskim jawi się pracowity rok szkolny, dlatego też życzymy wszystkim wytrwałości w realizacji planów oraz wielu kreatywnych pomysłów!

Opracowała: M. Przegoń

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!