W środę 18 kwietnia w naszej szkole odbyły się „Pierwsze Igrzyska Przedszkolaka w Dziewiątce”. W zawodach wzięły udział dzieci 6-letnie z ostrowskich przedszkoli nr 9, 15 i 17. Każda z drużyn przedszkolnych reprezentowana była przez dziesięciu zawodników. Zadaniem pozostałej część grup było aktywne kibicowanie i dopingowanie sportowców ze swojego przedszkola.

Dzieci do prezentacji wyprowadziły koszykarki UKS „Dziewiątki”. Następnie odbyła się część artystyczna, w której uczniowie w rzymskich strojach wprowadzili przedszkolaków w świat igrzysk. Nie zabrakło również występu grupy tanecznej, prowadzonej przez Panią Kamilę Szkudlarek. Tuż przed rozpoczęciem zmagań sportowych Igrzyska oficjalnie otworzyła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 – Pani Justyna Uciechowska. Zawody rozegrane zostały w atrakcyjnej formie wyścigów rzędów, które wywoływały ogromne emocje zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Różnorodne konkurencje nie pozwoliły nawet na chwilę nudy! Kolejnym punktem programu były konkursy indywidualne, do których przystąpiły po dwie osoby z każdej grupy. W konkursie rzutów do celu pierwsze miejsce zajął Fabian Kasperski (Przedszkole nr 17), drugie miejsce Antosia Nowak (17), a na trzecim miejscu po dogrywce uplasował się Adam Urbaniak (15). Natomiast w konkursie rzutów do kosza zwycięstwem może pochwalić się Maksymilian Zając (9), drugie miejsce dla Jakuba Olkiewicza (9) i na miejscu trzecim Jakub Lis (15). Ostatnim punktem Igrzysk była ZUMBA dla wszystkich, prowadzona przez Panią Annę Kaczmarek. Sportowcy otrzymali pamiątkowe medale, a kibice zostali nagrodzeni odznakami. Ponadto wszyscy uczestnicy dostali napoje oraz owoce.

Podczas zawodów swoją obecnością zaszczyciły nas: Pani Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu – Jolanta Maćkowiak oraz Panie Dyrektor Przedszkoli nr 9, 15 i 17 biorących udział w przedsięwzięciu – Grażyna Kołacka, Małgorzata Olejniczak-Hyla oraz Beata Kosar. Dziękujemy wychowawcom grup przedszkolnych za zaangażowanie i przygotowanie transparentów, pomponów i innych gadżetów. Koordynatorami przedsięwzięcia byli: Pani Urszula Kupczyk oraz Pan Maciej Staszak, a nad bezpiecznym przeprowadzeniem zawodów czuwali pozostali nauczyciele wychowania fizycznego. Podczas oficjalnego zakończenia igrzysk grupy sportowców otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczyły: Pani Naczelnik Jolanta Maćkowiak oraz Pani Dyrektor Justyna Uciechowska.

Pani Dyrektor podsumowała zmagania: „Igrzyska Przedszkolaka w Dziewiątce, to nasze nowe przedsięwzięcie. Planujemy, aby była to impreza cykliczna. Pomysł zrodził się wśród nauczycieli wychowania fizycznego, a przyświecał mu szczytny cel, aby pasje sportowe rozwijać już u najmłodszych. Przedszkolaki w czasie rozgrywek były bardzo  zadowolone i uśmiechnięte, a strefa kibica tętniła życiem. Ogromne podziękowania należą się koordynatorom przedsięwzięcia Pani Urszuli Kupczyk i Panu Maciejowi Staszakowi za przygotowanie i prowadzenie imprezy”.

Za rok „II Igrzyska Przedszkolaka w Dziewiątce”, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

Opracował: M. Staszak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!