W poniedziałek 23 kwietnia na terenie Piasków – Szczygliczka odbył się Drużynowy Bieg Przełajowy Szkół Podstawowych. Reprezentacja szkoły liczyła dwadzieścia cztery osoby: dwanaście dziewczynek i dwunastu chłopców. Biegi odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych, roczniki 2007 i młodsze oraz roczniki 2005 i 2006. Dziewczynkom udało się wywalczyć 7 miejsce i tym samym zdobyły 555 punków, chłopcy natomiast zajęli 9 miejsce z wynikiem 475pkt. Najlepszy wśród chłopców okazał się Miłosz Kryś z klasy 4F, który w swojej kategorii wiekowej zajął 4 miejsce. Rywalizacja ta toczyła się na dystansie 1 kilometra zarówno u chłopców jak i u dziewczyn.

We wtorek dnia 24 kwietnia na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 1,odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w 4-boju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Uczniowie toczyli rywalizacje w czterech konkurencjach tj. bieg na 60m, rzut piłeczką palantową , skok w dal oraz bieg na 600m – dziewcząt, 1000m – chłopców. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Maria Ludwiczak, Klaudia Urbaniak, Oliwia Pasternicka, Anna Juzl-Pasterka (wszystkie z klasy 6A), Zuzanna Dudka, Julia Szkudlarek (obie z klasy 5D) uplasowały się na 7 miejscu. Natomiast drużynę chłopców tworzyli: Oskar Fengler, Alan Sierański, Kacper Pawlak, Dionizy Galewski (wszyscy z klasy 6A), Denis Zawidzki, Kacper Adamczak ( obaj z klasy 5D) wskoczyli na podium zajmując świetne 3 miejsce. Niestety nie dało to awansu na zawody powiatowe bowiem promocję uzyskiwały tylko dwie pierwsze drużyny.
 
Należy jednak podziękować i pogratulować wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w obydwu imprezach, za włożony wysiłek oraz pełne zaangażowanie w godne reprezentowanie Naszej Szkoły. Podczas obu imprez opiekę sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego, Pani Katarzyna Motyl oraz Pan Przemysław Nowak.

Opracowała: K. Motyl

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd