We wtorek 15 maja w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Turniej Piłki Ręcznej "Kocham Ręczną na orliku". W rozgrywkach wzięło udział 12 zespołów, po 6 drużyn dziewcząt i chłopców.

Projekt „Kocham ręczną na Orliku” to przedsięwzięcie ogólnopolskie realizowane przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa i Ministerstwa Sportu i Turystyki finansowanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach wspierania projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży z Programu „Sport Wszystkich Dzieci”.

Zawody oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 - Justyna Uciechowska. Turniej przebiegał w radosnej atmosferze, dzieci świetnie się bawiły - zgodnie z ideą fair-play. Nie brakowało emocji i wyrównanych pojedynków.

Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zdobyła klasa 4d, która na codzień trenuje koszykówkę! Drugie miejsce przypadło klasie 4C, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna klasy 4E!

Wśród chłopców zwycięstwo przypadło również klasie sportowej - piłki ręcznej, którzy wygrali wszystkie swoje mecze i zasłużenie zajęli 1 miejsce! Drugie miejsce wywalczyli chłopcy z klasy 4C, którzy postawili twarde warunki klasie sportowej, natomiast trzecie miejsce zdobyła drużyna 4D!

Gratulacje dla wszystkich uczestników Turnieju!

Zwycięzcy turnieju dziewcząt(4D) i chłopców(4F) awansowali do Turnieju Wojewódzkiego!!!

Koordynatorem projektu był Maciej Staszak we współpracy z Katarzyną Motyl, Marcinem Krzyżanowskim, Pawłem Staszakiem oraz Przemysławem Nowakiem.

Poniżej klasyfikacja końcowa:

  • Dziewczęta: 1. 4D 2. 4C 3. 4E 4. 4I 5. 4F 6. 4B
  • Chłopcy: 1. 4F 2. 4C 3. 4E 4. 4I 5. 4E 6. 4B

Opracował: M. Staszak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!