W sobotni poranek 2 czerwca odbył się rajd rowerowy na Górecznik. Trasa rajdu prowadziła głównie ścieżkami rowerowymi, dzięki którym czuliśmy się bezpiecznie. Po dotarciu na miejsce zrobiliśmy sobie krótką przerwę na odpoczynek i uzupełnienie kalorii, pogoda nam dopisała dzięki czemu mogliśmy cieszyć się letnią aurą. 

Warto wiedzieć, że Rodzinny Park Przygód Górecznik rozciąga wzdłuż granicy terenów objętych ochroną Natura 2000. Lasy Doliny Baryczy oraz staw Górecznik tworzą żywy pomnik przyrody powstały przy współdziałaniu człowieka ze środowiskiem. Park stwarza możliwości rodzinnej rekreacji na łonie natury. Znajduje się tam mini zoo, ścieżka edukacyjno-muzealna, a dla najmłodszych plac zabaw ze ścieżką edukacyjną. Poza tym kompleks słynie z obiektów gastronomicznych gdzie można zjeść pyszną, świeżą rybę i nie tylko. Chętnie skorzystaliśmy z oferowanych tam atrakcji i bardzo czynnie i efektywnie wykorzystaliśmy pobyt w tym urokliwym miejscu. 

Mimo, że trasa rajdu nie była długa, sobotnie przedpołudnie wykorzystaliśmy zdrowo dla ciała i ducha!

Opracował: M. Krzyżanowski

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd