W dniach 12-14 października 2018 roku Uczniowski Klub Sportowy „Szczypiorniak” działający przy Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, był organizatorem I Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
W turnieju wystartowało 21 drużyn z całego kraju. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych. Do rywalizacji stanęły zespoły m.in. z Koszalina, Szczecina, Piaseczna, Zawiercia, Buku, Obornik, Ostrowa Wielkopolskiego itd.
Przez trzy dni rozegrano 56 spotkań. Należy zaznaczyć, że w piłce ręcznej jest to chyba największa impreza organizowana w Ostrowie Wielkopolskim w ciągu ostatnich kilku lat.
„Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Przyjezdne zespoły podkreślały, że czuli się w Ostrowie bardzo dobrze, turniej zorganizowany perfekcyjnie i bardzo chętnie wrócą tu za rok. Słowa pochwały należą się Pani Prezydent Beacie Klimek, która nad turniejem objęła patronat oraz Panu Bartoszowi Ziółkowskiemu, prezesowi Centrum Rozwoju Komunalnego za wsparcie przy organizacji tak wielkiej imprezy” – powiedział po turnieju organizator, a zarazem trener zespołów Paweł Staszak oraz Maciej Staszak.
Klasyfikacja końcowa:
Kategoria 2005:
1. SKF KPR Sparta Oborniki
2. MKS Kusy Szczecin II
3. MKS Kusy Szczecin I
4. UKS Szczypiorniak Ostrów Wielkopolski
5. SP 18 Koszalin
6. UKS Batory Ostrów Wielkopolski
7. UKS Spartakus Buk
Kategoria 2006:
1. SP 18 Koszalin
2. SP 6 Zawiercie
3. MKS Kusy Szczecin I
4. MKS Kusy Szczecin II
5. SKF KPR Sparta Oborniki
6. UKS Szczypiorniak Ostrów Wielkopolski
7. KS Victoria Piaseczno
8. KU AZS Politechnika Koszalin
Kategoria 2007:
1. SKF KPR Sparta Oborniki
2. MKS Kusy Szczecin
3. SP 18 Koszalin II
4. UKS Szczypiorniak Ostrów Wielkopolski
5. UKS Batory Ostrów Wielkopolski
6. SP 18 Koszalin I

 

                                                                                                                                                                                                      Opracował: P. Staszak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!