Mecz dziesiątej Kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań- Arka Gdynia okazał się hitem. Udział w nim wzięło prawie 40 tysięcy kibiców. Wśród nich byli piłkarze nożni ostrowskiej Dziewiątki. Bilety na mecz uzyskaliśmy uczestnicząc w programie "Lech z klasą" realizowanym przez KKS Lech Poznań.

Poznańska lokomotywa po przyjściu nowego trenera wróciła na właściwe tory. Spotkanie zakończyło się remisem lecz poznańska drużyna otrzymała wiele pochwał. Wyjazd to forma nagrody dla młodych piłkarzy dziewiątki, którzy w czerwcu tego roku zostali wicemistrzami Wielkopolski w piłce nożnej, a 16 września potwierdzili swoją formę wygrywając dobrze obsadzony turniej z okazji Tygodnia Sportu w Ostrowie Wielkopolskim. Pomysłodawcą wyjazdu był pan Przemysław Nowak.

Podziękowania dla pani dyrektor Justyny Uciechowskiej oraz dla Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostorwie Wielkpolskim za umożliwienie wyjazdu na mecz oraz dla pana Rafała Dziuby oraz pana Piotra Pastuchy za opiekę nad dziećmi podczas imprezy.

Opracował: P. Nowak