W Szkole Podstawowej nr 11 odbył się VII Turniej Koszykówki Dziewcząt Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki. W zawodach startowały uczennice z ostrowskich szkół podstawowych, biorących udział w programie "SMOK" - SP 6, SP 7, SP 9 i SP 11. 
Szkoły rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych - klas IV, V i VI. Imprezę otworzyła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 - Małgorzata Lubojańska. Najmłodsze zawodniczki z czwartej klasy wygrały jeden mecz i zajęły 3 miejsce w turnieju. Koszykarki z V klasy wygrały wszystkie swoje mecze i zajęły 1 miejsce. Szóstoklasistki także wygrały wszystkie mecze i również zajęły 1 miejsce.
Gratulacje dla dziewczyn, które dały z siebie wszystko i życzymy dalszych sukcesów.
Turniej pokazuje, że w Szkole Podstawowej nr 9 szkolenie z koszykówki dziewcząt stoi na coraz wyższym poziomie. Już teraz w naszej szkole trenuje ponad 50 dziewcząt, a w kolejnym roku szkolnym powstanie kolejna klasa sportowa!
Wszystkie drużyny otrzymały puchary oraz medale, ktore wręczały Panie Dyrektor szkół uczestniczących w zawodach, w tym Pani Dyrektor SP9 - Justyna Uciechowska.
Impreza została zorganizowana przez Referat Sportu Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy z koordynatorem programu SMOK Jakubem Kowalskim. Trybuny hali przy SP 11 zgromadziły liczną grupę kibiców koszykówki.  Trenerami "SMOK-ów" w SP 9 są: Katarzyna Motyl (IV klasa), Marcin Krzyżanowski (V klasa) i Maciej Staszak (VI klasa).
Poniżej komplet wyników:
Klasy IV:
SP9 8-2 SP7
SP9 2-6 SP6
SP9 6-10 SP11
 
Klasy V:
SP9 22-18 SP7
SP9 22-6 SP6
SP9 18-10 SP11
 
Opracował: M. Staszak

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!