W dniach od 19 do 25 stycznia 2019 roku, czyli w czasie ferii zimowych Stowarzyszenie „Ludzie dla Ludzi” było organizatorem zimowiska w miejscowości Małe Ciche k/Zakopanego. W zimowisku udział wzięli uczniowie z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Głównym celem wyjazdu była nauka oraz doskonalenie jazdy na nartach. Nad sprawną nauką jazdy na nartach czuwał doświadczony instruktor narciarstwa Pan Kornel Kasprzak oraz wykwalifikowana kadra wychowawców: Pani Sylwia Larek, Pani Beata Bijoch, Pan Maciej Staszak oraz Pan Marcin Krzyżanowski. Kierownikiem zimowiska był Pan Paweł Staszak, który czuwał nad sprawnym przeprowadzeniem całego wyjazdu.

Zajęcia na stoku odbywały się dwa razy dziennie. Dla wytrwałych czekała jeszcze tak zwana „jazda nocna” przy sztucznym oświetleniu. Odbyła się również wycieczka do Zakopanego, gdzie uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia Krupówek oraz zakupienia regionalnych pamiątek. Podczas pobytu w pięknej górskiej okolicy został zorganizowany kulig, a po nim ognisko z pieczeniem kiełbasek. W piątkowy ranek odbył się apel kończący zimowisko. Podsumowano rywalizację narciarską, wręczono dyplomy oraz pamiątkowe gadżety góralskie. Po siedmiu dniach wspaniałej zabawy wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i szczęśliwi i z niecierpliwością czekają na następne kolonie. Wyjazd został dofinansowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski.   

Opracował: P. Staszak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!