Na zaproszenie Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „SZCZYPIORNIAK - Bartłomiej Jaszka - były reprezentant polski oraz trener Kadry Narodowej w piłce ręcznej był gościem uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim podczas zajęć w ostatni poniedziałek.

"Nigdy nie odmawiam prowadzenia tego typu treningów w moim rodzinnym mieście. W tym krótkim czasie zależy mi na zainspirowaniu tych dzieciaków. Ważne, żeby z uśmiechem przychodzili na zajęcia" - mówił Bartłomiej Jaszka.

Spotkanie z tak wybitnym sportowcem uroczyście otwarli – wicedyrektor szkoły – Maria Gryczka oraz nauczyciel wychowania fizycznego, a zarazem trener UKS Szczypiorniak – Paweł Staszak, który w „telegraficznym” skrócie przedstawił całą karierę sportową oraz najważniejsze osiągnięcia i występy na arenach całego świata. Następnie Jaszka poprowadził trening z zawodnikami, jednocześnie namawiając do jeszcze większego zaangażowania w tą właśnie dyscyplinę sportu.

Po przeprowadzonych zajęciach przyszedł czas na rozdawanie autografów oraz rozmowy indywidualne, których było bardzo dużo.

„Bardzo się cieszę, że Bartek przyjął moje zaproszenie i odwiedził Naszą szkołę. W świecie piłki ręcznej jest to niewątpliwie jeden z największych autorytetów, który wywodzi się z Ostrowa Wielkopolskiego. Dla moich zawodników było to bardzo ważne spotkanie, które mam nadzieję da im jeszcze więcej motywacji do dalszej pracy - powiedział po spotkaniu Paweł Staszak.

W "dziewiątce", która jest znana ze szkolenia młodych piłkarzy ręcznych Jaszka to nie jest postać anonimowa.

"Pamiętam mecz Bartłomieja Jaszki z 2012 roku, kiedy zagrał świetnie ze Szwecją" - mówi Oskar Fengler, młody szczypiornista UKS "Szczypiorniak".

Poniżej link do materiału filmowego:  TUTAJ

Opracował: P. Staszak

 

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!