6 czerwca br. na Piaskach Szczygliczka odbyły się XXXIV Biegi Przełajowe o Puchar Klubu Olimpijczyka. Naszą szkołę reprezentowało 28 uczniów . Biegi odbywały się rocznikami
z podziałem na płeć. Drużynowo jako szkoła zajęliśmy I miejsce.

W zawodach brali udział uczniowie szkół podstawowych z rocznika 2008 i młodsi, 2007, 2006, 2005 z Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Dystans dla młodszych kategorii wiekowych wynosił ok.550 m, dla starszych ok. 800 m. Punktacja drużynowa szkół obejmowała pierwszych 20-tu zawodników w danej kategorii wiekowej.

Klasyfikacja zespołowa: I miejsce SP 9, II miejsce SP 5, III miejsce SP Sióstr Salezjanek.

Indywidualnie w kategorii dziewcząt rocznik 2008 i młodsi
II miejsce zajęła Kłokowska Amelia, III miejsce Biegańska Marta,  natomiast w roczniku 2007  II miejsce zajęła Sobczak Aleksandra, a  III miejsce Maleszka Zuzanna.

W kategorii chłopców rocznik 2007  III miejsce zajął Sikora Maksymilian.

W kategorii dziewcząt rocznik 2005 trzy uczennice z naszej szkoły zajęły miejsca na podium – I miejsce Urbaniak Klaudia, II miejsce Hubert Daria, III miejsce Mikulska Aleksandra.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Opracowała: U.Kupczyk