W środę 29 maja w ramach  Europejskiego Tygodnia Sportu odbył się VI Ostrowski Test Coopera. 

Test Coopera to próba wytrzymałościowa, polegająca na nieprzerwanym biegu przez 12 minut. W tym czasie trzeba pokonać jak najdłuższy dystans. Do przeprowadzenia testu Coopera nie potrzeba skomplikowanych urządzeń ani specjalnych warunków. Niewątpliwą zaletą testu jest łatwość interpretacji wyniku z przygotowanych tabel. Celem tego sprawdzianu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu. W teście tym uczestniczyło 27 uczniów naszej szkoły. Każdy  uczestnik podczas testu starał się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy wytrwałości!

Opracowała: U. Kupczyk

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd