W dniach 18-20 października 2019 roku Uczniowski Klub Sportowy „Szczypiorniak” działający przy Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, był organizatorem II Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

W turnieju wystartowały 24 drużyny z całego kraju, czyli ponad 350 młodych szczypiornistów. Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych: 2005, 2006, 2007, 2008. Zespoły grały w swoich kategoriach systemem „każdy z każdym”. Przez trzy dni rozegrano 60 spotkań. Należy zaznaczyć, że w piłce ręcznej jest to chyba największa impreza organizowana w Ostrowie Wielkopolskim w ciągu ostatnich kilku lat.

„Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Przyjezdne zespoły podkreślały, że kolejny raz czuli się w Ostrowie bardzo dobrze, że turniej został zorganizowany perfekcyjnie i bardzo chętnie wrócą tu za rok. Bardzo się cieszę, że mamy w Ostrowie super klimat do organizacji imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim. Słowa podziękowania  należą się Pani Prezydent Beacie Klimek, która nad turniejem objęła honorowy patronat. Dziękuję również Panu Bartoszowi Ziółkowskiemu, prezesowi Centrum Rozwoju Komunalnego za wsparcie przy organizacji tak wielkiej imprezy oraz Panu Mateuszowi Nyckowi za pomoc przy organizacji imprezy” – powiedział po turnieju Paweł Staszak - organizator, a zarazem trener zespołów 2005, 2006.

Drużyny UKS „Szczypiorniak” z Ostrowa Wielkopolskiego zajęły odpowiednio:
2005 – III miejsce, 2006 – IV miejsce, 2007 – IV miejsce,  2008 – VI miejsce.
 Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego panowie Paweł Staszak oraz Maciej Staszak.

„Po raz kolejny zawitały do nas zespoły z różnych zakątków Polski, a to pokazuje, że ubiegłoroczna pierwsza edycja była udana i większość drużyn chętnie zawitała do nas kolejny raz. Dla nas jest to olbrzymie przedsięwzięcie organizacyjne jak i sportowe. Zainteresowanie pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy. Nasze zespoły miały również okazję zmierzyć się z najlepszymi, a to niezwykle cenne doświadczenia dla tych młodych ludzi. Korzystając z okazji chciałbym również podziękować Pani dyrektor SP9 Justynie Uciechowskiej – powiedział po turnieju Maciej Staszak – organizator i zarazem trener drużyny z rocznika 2007.

Podczas uroczystego zakończenia oraz dekoracji wręczania pucharów i medali byli obecni przedstawiciele władz miasta w osobach: w imieniu Pani Prezydent Beaty Klimek dekorował Pan Zdzisław Mielczarek – Dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta, Pan Bartosz Ziółkowski – Prezes Centrum Rozwoju Komunalnego oraz Pani Justyna Uciechowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim.

Opracował: P. Staszak

DMC Firewall is a Joomla Security extension!