W środę 19. lutego w hali Szkoły Podstawowej nr 9 odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu ostrowskiego w piłce ręcznej chłopców. Turniej w ramach XXI Igrzysk Dzieci otworzyła Pani Dyrektor Justyna Uciechowska oraz przedstawiciele Ostrowskiego Szkolnego Związku Sportowego: Pan Zdzisław Machowski oraz Pan Jacek Chmielecki.

W zawodach wzięło udział pięć drużyn: SP 7, SP 11, SP Gorzyce Wielkie, SP Nowe Skalmierzyce oraz gospodarze SP 9.

Po kilkugodzinnych zmaganiach zwyciezcą okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 11, który wyprzedził gospodarzy - SP 9 oraz kolejno: SP Nowe Skalmierzyce, SP Gorzyce Wielkie oraz SP 7.

Zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami.

Warto zaznaczyć, że do kolejnej fazy rozgrywek - rejonowych - awansowały dwie drużyny: zwycięzca oraz zespół z drugiego miejsca, czyli nasza drużyna, złożona z chłopców z klasy 6F.

Rozgrywki Rejonowe odbędą się już 6. marca w SP 11.

Organizatorem imprezy był Ostrowski Szkolny Związek Sportowy oraz Szkoła Podstawowa nr 9, a koordynatorem był trener chłopców: Maciej Staszak.

Opracował: M. Staszak