Od piątku do niedzieli 18-20 listopada 2016 roku piłkarze ręczni UKS „Szczypiorniak” ze Szkoły Podstawowej nr 9 prowadzeni przez trenera Pawła Staszaka uczestniczyli w Wilanowskim Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców, który odbył się w Warszawie. W bardzo silnie obsadzonym turnieju wystartowało dwadzieścia dwie drużyny z całej Polski. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach wiekowych systemem „każdy z każdym” z obowiązkowym kryciem „każdy swego” w całym meczu. Zawodnicy z „Dziewiątki” wygrali pięć spotkań natomiast jedno nieznacznie przegrali 11:8 z zespołem UKS „Kontra” Warszawa. Zawodnicy ostrowskiej „dziewiątki” zajęli ostatecznie wysokie IV miejsce i zdobyli okazały puchar. Warto zaznaczyć, że najlepszym zawodnikiem, który zdobył najwięcej bramek w całym turnieju został zawodnik UKS-u Szczypiorniak z Ostrowa Wielkopolskiego Kacper Pawlak. Natomiast najlepszym zawodnikiem zespołu okazał się Oskar Fengler.

     Jestem bardzo zadowolony z występu moich podopiecznych. W turnieju wystartowały bardzo silne i wyrównane zespoły. Chłopcy spisali się bardzo dobrze minimalnie przegrywając tylko jeden mecz. Słowa pochwały za postawę należą się wszystkim moim zawodnikom. Jest to bowiem nasz kolejny sukces na arenie ogólnopolskiej, który pokazuje, że szkolenie w ostrowskiej „dziewiątce” jest na bardzo wysokim poziomie – powiedział po turnieju trener Paweł Staszak.

     Oprócz zmagań sportowych została zorganizowana wycieczka na basen, aby zregenerować siły.

     Zespół wystąpił w składzie: Oskar Fengler, Maciej Gruszka, Kamil Lisek, Nikodem Pacyna, Kacper Pawlak, Igor Przegoń, Alan Sierański, Mateusz Suchy, Mieszko Szymoniak, Jakub Zając. Trenerem drużyny jest Paweł Staszak.

WYNIKI SPOTKAŃ

UKS Szczypiorniak SP9 Ostrów Wlkp. – UKS Wilanovia Warszawa 17:2 UKS Szczypiorniak SP9 Ostrów Wlkp. – UKS Busko Zdrój 17:7 UKS Szczypiorniak SP9 Ostrów Wlkp. – UKPR Agrykola Warszawa 8:11 UKS Szczypiorniak SP9 Ostrów Wlkp. – KS Viktoria Piaseczno 29:2 UKS Szczypiorniak SP9 Ostrów Wlkp. - SP 50 Białystok 16:8 UKS Szczypiorniak SP9 Ostrów Wlkp. - UKS Busko Zdrój II 16:10

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS „Wilanowia” I Warszawa

2. UKS „Kontra” Warszawa

3. UKPR Agrykola Warszawa

4. UKS „Szczypiorniak” SP 9 Ostrów Wielkopolski

5. PMOS Busko Zdrój I

6. SP 50 Białystok

7. PMOS Busko Zdrój II

8. UKS „Wilanovia” II Warszawa

9. KS „Viktoria” Piaseczno

Opracował: P. Staszak

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!