Jesteśmy po wspaniałej lekcji WF na Zimowym Narodowym! Fundacja Marcina Gortata MG13 przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki już po raz drugi zorganizowała niezwykłe sportowe wydarzenie „WF na Zimowym Narodowym”.

W ramach akcji "Stop Zwolnieniom z WF-u" ponad 600 dzieci i młodzieży z całej Polski wzięło udział w imprezie "Wielki WF na Zimowym Narodowym" na lodowisku Stadionu Narodowego w Warszawie. Wśród nich byliśmy także my – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim.

7 grudnia 2016 roku dwudziestu dwóch uczniów klasy VI a i dwóch nauczycieli naszej szkoły p. Urszula Kupczyk (wychowawca, nauczyciel wf) i p. Martyna Kupczyk-Kubacka (nauczyciel świetlicy) wzięło udział w akcji zorganizowanej przez Fundację Marcina Gortata. To wielkie wydarzenie na Zimowym Narodowym otworzył Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, który zachęcał do uprawiania sportu i przekonywał, że aktywność fizyczna jest najlepszym lekiem na stres. Zajęcia na lodzie prowadzili znani sportowcy. Rozgrzewkę oraz cały trening poprowadziła Mistrzyni Świata, Europy i Polski w Fitness - Katarzyna Dziurska. Po zakończonym treningu dzieci podziwiały pokaz jazdy figurowej na lodzie. Kolejną atrakcją była góra lodowa, z której uczniowie zaopatrzeni w kaski i pontony zjeżdżali z ogromną prędkością w dół. Zewsząd słychać było głośne krzyki i piski. Na twarzach najpierw rysowało się ogromne przerażenie, ale później radość i frajda.

Na uczestników lekcji wf na Zimowym Narodowym czekały także dwa lodowiska i łyżwy. Jak jeździć na łyżwach mogliśmy zaobserwować dzięki pokazowi Mariusza Czerkawskiego. Młodzież zafascynowana kunsztem łyżwiarstwa Mistrza ochoczo wskoczyła w łyżwy. Nie da się opisać słowami tego, co czuli, co przeżywali i jak świetnie się bawili Ci młodzi ludzie szalejąc na lodowiskach.

Podczas całej imprezy i wszystkich sportowych zmagań dzieci rozmawiały, robiły zdjęcia i zbierały autografy od znanych sportowców i gwiazd telewizji. Wśród gości zachęcających do aktywności fizycznej byli: Andrzej Wrona, Agnieszka Włodarczyk, Rafał Maślak, Anna Lucińska, Rafał Jonkisz, Staszek Karpiel-Bułecka, Tomasz Barański, Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki, Maciej Janowski, Diego Garcia (Mister Supranational 2016), Shrinidhi Shetty (Miss Supranational 2016), Paulina Mariarz (Miss Polski 2016) oraz Urszula Radwańska, która obchodziła w tym dniu 26. urodziny. Z tej okazji wszyscy zgromadzeni zaśpiewali jubilatce „Sto lat”, a organizatorzy wręczyli kwiaty.

Organizatorzy nie zapomnieli także o ciepłym posiłku. W przerwach uczestnicy imprezy mogli skorzystać z usług ICE Baru, gdzie czekała na nich gorąca pomidorowa, herbatka z cytryną i bułeczki.

Przyjemny klimat powstał dzięki granatowym czapeczkom z kolorowym paskiem wyróżniający dane szkoły, które otrzymaliśmy od organizatorów już na wejściu. Tą wspaniałą lekcję będziemy pamiętać także dzięki uzyskanym dyplomom i drobnym upominkom.

Wielka lekcja WF-u trwała od godz. 9.00 do 14.00. Po zakończeniu cała grupa wybrała się na taras widokowy Pałacu Kultury oraz spacer po warszawskiej Starówce. Około godziny 19.00 wraz z opiekunami wyjechała w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego. Po całym dniu pełnym wrażeń wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni z uśmiechem na twarzy oraz pamiątkowymi zdjęciami i autografami znanych sportowców, wrócili do domu.

Jednym słowem było ŚWIETNIE!!! Dodajmy, że nasz udział w tej fantastycznej lekcji był możliwy dzięki wygranej w konkursie pod nazwą „WF NA ZIMOWYM NARODOWYM”. Konkurs polegał na przeprowadzeniu kreatywnej lekcji wychowania fizycznego i wykonaniu fotografii, na której będzie widoczna cała klasa, która w ciekawy sposób przedstawi swój pomysł na to, jak powiedzieć „stop zwolnieniom z wf-u”.

Już teraz wiemy, że w przyszłym roku STARTUJEMY PONOWNIE!!!

Opracowały: U. Kupczyk, M. Kupczyk-Kubacka

DMC Firewall is a Joomla Security extension!