W piątek 2 marca 2017 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych organizowanych w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim wygrali wszystkie swoje mecze zajmując pierwsze miejsce w mistrzostwach i zdobyli Mistrzostwo Powiatu Ostrowskiego w Piłce Siatkowej Chłopców oraz uzyskali awans do Finału Rejonowego.

W piątkowych mistrzostwach w pierwszym meczu uczniowie "dziewiątki" spotkali się z bardzo wyrównaną drużyną Szkoły Podstawowej z Topoli Małej wygrywając 2:0. Następnie rozegrali mecz z zespołem Szkoły Podstawowej z Biskupic również wygrywając 2:0. W ostatnim meczu zmierzyli się z zespołem Szkoły Podstawowej z Raszkowa wygrywając mecz z wynikiem 2:1 Gratulacje należą się całemu zespołowi. Każdy zawodnik dołożył bowiem swoją cegiełkę, aby wywalczyć złoty medal. Młodym siatkarzom gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w zawodach rejonowych.

Zespół Szkoły Podstawowej nr 9: Jakub Królikiewicz, Dawid Kalwarski, Michał Wołowicz, Mikołaj Bakalarczyk, Mikołaj Sztrba, Jakub Twardowski, Szymon Góreczny, Maciej Grzesiak, Mateusz Łeszyk, Jakub Rataj. Opiekunem zespołu jest p. Urszula Kupczyk.

Opracowała: U. Kupczyk