W piątek 3 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 został rozegrany Turniej o Mistrzostwo Rejonu Kaliskiego w Piłce Ręcznej Chłopców. Wystartowało osiem drużyn, zwycięzców eliminacji powiatowych. Były to reprezentacje szkół z Kalisza, Kępna, Pleszewa, Koźmina, Doruchowa, Zbierska, SP 9 Ostrów oraz gospodarzy SP 11 Ostrów. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy w których rywalizacja odbywała sie wg zasady "każdy z każdym".

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 9 zdecydowanie wygrała wszystkie mecze grupowe pokonując kolejno SP 3 Kępno, SP Zbiersk oraz SP Koźmin. W meczu o pierwsze miejsce podopieczni Filipa Orleańskiego zmierzyli sie z gospodarzami imprezy zawodnikami Szkoły Podstawowej nr 11 wygrywając bezapelacyjnie 16 - 8.

Triumfując w turnieju rejonowym reprezentacja naszej szkoły zapewniła sobie udział w finale wojewódzkim, w którym spotka sie na przełomie marca i kwietnia z siedmioma najlepszymi drużynami z Wielkopolski. Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 jest efektem prowadzonego specjalistycznego szkolenia w ramach klasy sportowej, uzupełnionego udziałem w rozgrywkach ligowych oraz turniejach ogólnopolskich.

W turnieju wzięli udział: Biegała Łukasz, Bilowszczuk Igor, Duży Michał, Kalwarski Dawid, Karpiński Wiktor, Kaźmierczak Adam, Klimek Maksymilian, Michaś Jan, Rataj Jakub, Szkudlarek Bartosz, Wołowicz Michał, Woźniak Tomasz.

Opracował: F. Orleański