W czwartek 2 marca odbył się trzeci, a zarazem ostatni Turniej Wielkopolskiej Ligi Mini-Koszykówki dziewcząt grupy D rocznika 2006. Po wyjazdowych turniejach w UKS "Piątce" i w Koninie, przyszedł czas na turniej "u siebie", zorganizowany gościnnie w SP11.

W pierwszym meczu nasze koszykarki wygrały 37-4 z drugim zespołem UKS "Piątki" Ostrów WIelkopolski. Po słabym początku meczu w naszym wykonaniu, pewnie wygrywamy, powiększając swoją przewagę z każdą kolejną akcją. W drugim meczu turnieju MKS MOS Konin pokonał UKS "Piątkę" 26-8. Trzeci mecz turnieju rozegraliśmy z zespołem z Konina, który miał wyłonić ostatecznego zwycięzcę grupy D. Początek meczu należał do ostrowianek, szybkie akcje pozwoliły wyjść na prowadzenie. W połowie meczu koninianki zmniejszyły straty do 3 punktów, ale końcówka meczu znowu należała do nas, pewnie pokonujemy MKS MOS Konin 30-16.

Dziewczyny pokazały ogromny charakter, wolę walki i zaangażowanie od pierwszych minut meczu. Szczególnie gra w obronie zasługuje na duże słowa uznania. Z grupy D wychodzimy z I miejsca, tym samym awansujemy do grona najlepszych 9 zespołów Wielkopolskiej Ligi Mini-Koszykówki dziewcząt. W kolejnej rundzie zmagań zagramy ze zwycięzcami innych grup.

Dziękujemy rodzicom dziewczynek za wsparcie i kibicowanie! Więcej zdjęć wkrótce!