W dniach 12-14 maja 2017 dziewczęta z klasy sportowej 4d wzięły udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawiczu. Zawody odbyły się z udziałem czołowych drużyn Wielkopolski, nie zabrakło również gości ze Szczecina. W rozgrywkach grupowych, po trzech porażkach z UKS Olimp 5 Rawicz, MUKS Kórnik i nieznacznej przegranej z MKS Tęczą Leszno zajęliśmy 4 miejsce, które pozwoliło nam grać o miejsca 5-8. Na tym etapie trafiliśmy na 3 zespół z grupy B - UKS "Dwunastka" Leszno. Od początku mecz układał się po naszej myśli, dziewczęta pokazały to, co potrafią i zagrały doskonały mecz, wygrywając 35-21. W niedzielę zagraliśmy ostatni mecz turnieju o V miejsce z Tęczą Leszno, po walce w pierwszej połowie, końcówka należała do leszczynianek i to one zajęły 5 miejsce. Nasze dziewczęta przez cały turniej walczyły ambitnie, zostawiły dużo serca na boisku, dały z siebie absolutnie wszystko i z tego należy się cieszyć. Zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości!

   Warto zaznaczyć, że najlepszą zawodniczką w naszym zespole, wybrana przez trenerów i sędziów, okazała się Malwina Linka. Turniej wygrał MUKS Poznań, zrzeszający najlepsze zawodniczki z całego Poznania, bezapelacyjnie wygrywając każdy mecz z bardzo dużą przewagą.Zespół wystąpił w składzie: Zuzia Dudka, Maja Kalemba, Oliwia Kamińska, Weronika Kurczaba, Ania Kurzac, Malwina Linka, Róża Małecka, Liwia Neugebauer, Kinga Orchowska, Ola Rogala, Julia Szkudlarek, Ania Szkudłapska, Liliana Wojciechowska. Trener: Maciej Staszak.


Kolejność końcowa:
1. MUKS Poznań
2. UKS Olimp SP5 Rawicz
3. MUKS Kórnik
4. UKS Olimp SP1 Rawicz
5. MKS Tęcza Leszno
6. UKS Dziewiątka Ostrów
7. UKS Dwunastka Leszno
8. MKS Kusy Szczecin

Opracował: M.Staszak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!