W dniach 11.04 - 12.04.2017 na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu został rozegrany Finał Województwa Wielkopolskiego w Piłce Ręcznej Chłopców XVIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju wzięło udział osiem najlepszych zespołów z wielkopolski, które triumfowały w zawodach rejonowych. Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy i rozegrały systemem "każdy z każdym" mecze eliminacyjne. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 9, oodopieczni Filipa Orleańskiego zdecydowanie wygrali wszystkie mecze kolejno z SP Gołańcz 23 - 9, SP 10 Poznań 20 - 11 oraz SP 1 Mosina 19 - 11. W drugim dniu zawodów udział wzięły tylko dwa pierwsze zespoły z obu grup. W meczu półfinałowym ostrowianie pokonali rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 13 z Leszna 15 - 9. W wielkim finale spotkali się ze zwycięzcą drugiego półfinału, drużyną SP 4 Oborniki. Spotkanie niepokonanych drużyn zapowiadało się bardzo interesująco. Pierwszą połowę, dzięki konsekwentnej grze w obronie zdominowali zawodnicy "ostrowskiej dziewiątki" wygrywając 10 - 5. Po kilku minutach drugiej połowy ostrowianie powiększyli przewagę do sześciu bramek i kiedy wydawało sie, że mecz jest rozstrzygnięty seria błędów i nieudanych akcji sprawiła, że przewaga stopniała do dwóch bramek. Ostatecznie jednak to piłkarze ręczni SP 9 Ostrów triumfowali 15 - 13, zdobywając tytuł Mistrzów Województwa Wielkopolskiego. Trzecie miejsce przypadło zespołowi SP13 Leszno po zwycięstwie w drugim finale nad SP 10 Poznań.

Zawodnicy zwycięskiej drużyny: Biegała Łukasz, Bilowszczuk Igor, Duży Michał, Kalwarski Dawid, Karpiński Wiktor, Kaźmierczak Adam, Klimek Maksymilian, Michaś Jan, Pietrzak Filip, Rataj Jakub, Szkudlarek Bartosz, Wołowicz Michał, Woźniak Tomasz. Trener Filip Orleański.

Znakomicie spisali się młodzi szczypiorniści ostrowskiej dziewiątki.

SP 9 OSTRÓW - SP GOŁAŃCZ 23 - 9
SP 9 OSTRÓW - SP POZNAŃ 20 - 11
SP 9 OSTRÓW - SP MOSINA 19 - 11
SP 9 OSTRÓW - SP LESZNO 15 - 9
SP 9 OSTRÓW - SP OBORNIKI 15 - 13 (10 - 5)

Opracował: F. Orleański