Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Piłce Ręcznej Chłopców w dniach 9 - 12.06.2017 brała udział w Finale Ogólnopolskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Głuchołazach.
   W wyniku losowania drużyna ostrowskiej dziewiątki trafiła do grupy z silnymi przeciwnikami : SP 23 PŁOCK, SP 4 KWIDZYN, SP 66 BYDGOSZCZ, SP 2 KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI, SP 6 ŚWIEBODZIN.

   Rozgrywki grupowe rozpoczęła dotkliwa porażka z rówieśnikami z Bydgoszczy. Kolejny mecz miał dramatyczny przebieg. Reprezentanci "dziewiątki" prowadzili przez większą część spotkania z drużyną SP 4 Kwidzyn, by w samej końcówce przegrywać jedną bramką. Dzięki woli walki i nieustępliwości ostrowianie zdobyli dwie ostatnie bramki triumfując ostatecznie 14 - 13. Kolejny mecz z drużyną SP 2 Konstantynów zakończył się zwycięstwem rywali.
W drugim dniu Turnieju uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z późniejszymi triumfatorami imprezy zawodnikami SP 23 Płock. Po bardzo dobrym, wyrównanym meczu wygrali płocczanie 17 - 13.

   Najboleśniejszej porażki szczypiorniści dziewiątki doznali z zespołem SP 6 Świebodzin. Przyczyną porażki była duża liczba błędów własnych i niedokładności. Rywale przegrali do tej pory wszystkie mecze i zagrali bardzo zdeterminowani. Zespół ze Świebodzina wygrywając 11 - 9 zapewnił sobie udział w meczu finałowym o miejsce dziewiąte.

   Nasi uczniowie w ostatnim dniu turnieju mieli spotkać sie z drużyną SP Sanok. Rywale oddali jednak mecz walkowerem.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 zajęła ostatecznie jedenaste miejsce w Ogólnopolskim Finale IMS w Piłce Ręcznej rozgrywając dwa bardzo dobre mecze ze złotymi medalistami SP 23 Płock oraz zwyciężając zdobywców trzeciego miejsca SP 4 Kwidzyn. Przy bardziej sprzyjającym losowaniu lokata w turnieju mogła być dużo wyższa, ale także w sporcie bez odrobiny szczęścia trudno jest o powodzenie.

   Sam udział w Turnieju Finałowym w stawce 16 najlepszych drużyn w kraju to wielki sukces naszych uczniów, podopiecznych trenera Filipa Orleańskiego.
Zasłużyli na gratulacje i wyrazy uznania.

   Skład zespołu: Biegała Łukasz, Bilowszczuk Igor, Duży Michał, Kalwarski Dawid, Karpiński Wiktor, Kaźmierczak Adam, Klimek Maksymilian, Michaś Jan, Pietrzak Filip, Rataj Jakub, Szkudlarek Bartosz, Walczak Wiktor, Wołowicz Michał, Woźniak Tomasz.


Opracował: F. Orleański

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd