W piątek 6 października, meczem w Rydzynie z tamtejszym KK Rycerze Rydzyna rozpoczęliśmy sezon ligowy 2017/2018 w koszykówce dziewcząt w kategorii U12 (5 klasy). Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany i zacięty, lecz ostatecznie to gospodynie wywalczyły zwycięstwo trzema punktami. KK Rycerze Rydzyna 37-34 UKS Dziewiątka Ostrów Wielkopolski. Już w sobotę, wywalczyliśmy III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt w Szkole Podstawowej nr 5. W pierwszym meczu nasz zespół zmierzył się z gospodarzem turnieju - UKS Piątką. Mecz od początku układał się dobrze dla naszych koszykarek, z każdą kolejną minutą powiększaliśmy swoje prowadzenie, wygrywając 87-17.    Drugi mecz turnieju to potyczka z Mistrzem Województwa Łódzkiego - Aleksandrowem Łódzkim, gdzie po początkowej walce przegrywamy 70-22. W ostatnim meczu turnieju, po znakomitej walce przegrywamy z Wicemistrzem Województwa Łódzkiego - Szkołą Gortata z Łodzi 47-32. Gratulacje dla całego zespołu za walkę, zaangażowanie i zostawienie serca na boisku!!!

Poniżej komplet wyników:
UKS Dziewiątka Ostrów 87-17 UKS Piątka Ostrów Punkty: Linka 25, Orchowska 15, Małecka 11, Dudka 9, Kamińska 8, Szkudlarek 7, Kurczaba 4, Neugebauer 4, Kalemba 2, Szkudłapska 2.
Aleksandrów Łódzki 40-32 Szkoła Gortata
UKS Piątka 16-73 Szkoła Gortata
UKS Dziewiątka 22-70 Aleksandrów Łódzki Punkty: Linka 8, Kamińska 6, Małecka 5, Dudka 2, Szkudlarek 1.
UKS Piątka 11-112 Aleksandrów Łódzki
UKS Dziewiątka 32-47 Szkoła Gortata Punkty: Linka 17, Małecka 7, Kamińska 6, Dudka 2.

Opracował: M. Staszak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!