ŚWIETLICA

KONKURS SKO, MÓJ WYMARZONY BANKNOT 1000-ZŁOTOWY – ROZSTRZYGNIĘTY

Uczniowie klas I- III  naszej szkoły wzięli udział w konkursie SKO -"Mój wymarzony banknot 1000 złotowy". Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni dzieci. Uczniowie przypomnieli sobie wartości pieniężne obowiązujące w naszym kraju. Prace konkursowe umieściliśmy w świetlicy szkolnej. Nie zabrakło również chwili, by porozmawiać dlaczego warto oszczędzać w SKO. W konkursie nagrodzeni zostali:

I miejsce:  Aleksander Przybylski  kl. III c

Wyróżnienia : Maria Staszak  kl. I b Maja Żebrowska kl. I d Krzysztof Szymański II a

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez  PKO Bank Polski odział w Ostrowie Wielkopolskim.

Gratulujemy.

Szkolny opiekun SKO: Sylwia Larek

Opracowała: S. Larek

 

FOTO KONKURS SKO, MÓJ WYMARZONY BANKNOT 1000-ZŁOTOWY – ROZSTRZYGNIĘTY

BohaterON

W bieżącym roku szkolnym świetlica szkolna Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji BohaterOn. Już od kilku lat w naszym kraju przeprowadzana jest ta szczególna inicjatywa. Upamiętnia ona powstanie warszawskie poprzez wysyłanie kartek do żyjących powstańców. Po zgłoszeniu naszej placówki do akcji przeprowadziliśmy małą lekcję historii w oparciu o przesłane nam materiały. Po zajęciach zabraliśmy się za przygotowanie kartek z podziękowaniami dla powstańców. Tak przygotowane kartki odesłaliśmy na adres Fundacji Rosa i Fundacji Sensoria mieszczących się we Wrocławiu. W listopadzie dostaliśmy potwierdzenie o tym, że nasze kartki dotarły do fundacji, a następnie zostały wręczone żyjącym powstańcom warszawskim.

Na początku tego roku kalendarzowego dostaliśmy specjalne podziękowania za udział w akcji. Podziękowania zostały skierowane dla pani Joanny Marcinczak, szkolnego koordynatora akcji oraz Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim.

Opracowała: Joanna Marcinczak

 

FOTO BohaterON

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W poniedziałkowy poranek uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej. Okazją ku temu był przypadający 25 listopada Dzień Pluszowego Misia. Krótką historię powstania tego święta przedstawiła nam Pani Renata Sikora, bibliotekarka szkolna. Następnie nasza świetlicowa grupa spróbowała swoich sił w misiowych konkurencjach. Było wśród nich - zbieranie zapałek „misiową łapką” przy pomocy rękawic kuchennych, rysowanie misia z zawiązanymi oczami czy też jedzenie miodku na czas. Równie dużo śmiechu i radości było przy misiowych tańcach. Naszą wizytę zakończyło odczytanie bajki o misiowych przygodach.

Tego samego dnia w świetlicy szkolnej również przeprowadzono zajęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie dowiedzieli się jako doszło do powstania tego szczególnego święta oraz skąd wzięło się angielskie określenie „teddy bear”. Kolejnym krokiem było rozwiązywanie zagadek dotyczących misiów znanych z bajek. Bez problemu rozpoznano Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Colargola czy Po z bajki Kung Fu Panda. Znane okazały się również postaci Misia Paddingtona, Misia Yogi oraz Gumisiów. Misie kojarzymy głównie ze słodkimi pluszowymi maskotkami. W rzeczywistości jednak ich pierwowzorem są sporych rozmiarów niedźwiedzie. Uczniowie poznali różne gatunki niedźwiedzi, m.in.: niedźwiedzia brunatnego, polarnego, Grizzly czy pandę. Ponadto przekazano kilka istotnych faktów z życia tych ssaków. Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć wykonali piękne prace plastyczne.

Opracowały: Sylwia Larek, Joanna Marcinczak

 

FOTO DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ROZPOCZYNAMY DZIEŃ ZDROWO I SPORTOWO

W świetlicy szkolnej propaguje się zdrowy styl życia. Jedną z jego form jest codzienna gimnastyka. Uczniowie chętnie uczestniczą w różnorodnych zajęciach ruchowych. Skłony, skręty, obroty, podskoki – nie stanowią dla nich najmniejszego problemu, a zaangażowanie w trakcie wymienionych form aktywności, stanowi dowód tego, że dzień rozpoczęty w sportowym stylu może być naprawdę udany.
Codzienna poranna gimnastyka „Gromady Świetlicowej” uczy prawidłowych nawyków oraz zdrowego stylu życia, a gry zespołowe kształtują u młodych ludzi zachowania fair – play. Zajęcia wymagające pracy przy stolikach przerywane są ćwiczeniami rekreacyjnymi przy otwartych oknach. Wszystkie wymienione propozycje, kończą zabawy taneczne. „Gromada Świetlicowa” tańczy przy melodiach i piosenkach ze Świetlicowej Listy Przebojów. Zdrowi i pełni wrażeń uczniowie wracają do domów.

Tego typu inicjatywy pokazują, że aktywność fizyczna jest atrakcyjną formą zajęć -zwłaszcza dla najmłodszych. W końcu: „Sport, to zdrowie!”. Pamiętajmy o tym!

Opracowała: B. Krupka

 

FOTO ROZPOCZYNAMY DZIEŃ ZDROWO I SPORTOWO

GANG SŁODZIAKÓW Z DEDYKACJĄ

W ramach programu wspierającego czytelnictwo z cyklu Szkolne Przygody Gangu Słodziaków  8 listopada klasa II c wraz z wychowawczynią p. Ewą Nawrocką gościła w Ostrowskiej Mediatece na spotkaniu z Panią Renatą Piątkowską autorką książki "Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany". Podczas spotkania dzieci zapoznały się z twórczością pisarki. Piotruś, Zosia oraz Igor jako delegatura uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej otrzymali specjalną dedykację wpis do książki o Przygodach Gangu Słodziaków. Jako świetlica możemy być dumni z tak wspaniałego podarunku. Ten dzień był bardzo intensywny, ale i relaksujący, bo choć potrafimy czytać, miło jest czasem zamknąć oczy, posłuchać czyjegoś głosu i puścić wodze wyobraźni.

Opracowała: Sylwia Larek

 

FOTO GANG SŁODZIAKÓW Z DEDYKACJĄ

BohaterON

W bieżącym roku kalendarzowym przypada okrągła 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Już od kilku lat w naszym kraju przeprowadzana jest ogólnopolska akcja „BohaterOn” upamiętniająca to wydarzenie poprzez wysyłanie kartek do żyjących Powstańców. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnych przyimków „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach II wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

W tym roku szkolnym po raz pierwszy do tej pięknej akcji dołączyła również nasza świetlica szkolna. Dzięki materiałom, które otrzymaliśmy od wrocławskiej Fundacji Rosa możliwe było przeprowadzenie tej małej lekcji historii. Uczestnikami zajęć byli uczniowie z kl. II-V, którzy z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji dotyczących Powstania Warszawskiego. Równie chętnie odpowiadali na wszelkie zadane przez nauczyciela pytania dotyczące poruszanej tematyki. Niektórzy z nich wykazali się również niemałą wiedzą historyczną z zakresu samej II wojny światowej. Udowodnili to poprawnie wskazując na przygotowane przez nauczyciela kartki z zapisanymi datami oraz nazywając związane z nimi konkretne wydarzenia. Z dużą ciekawością przyglądali się przyniesionym przez nauczyciela mapom z zaznaczonymi miejscami związanymi z Powstaniem Warszawskim oraz kartkom z kalendarza przywiezionym z Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie chętnie współpracowali w grupie przy rozwiązywaniu poszczególnych zadań. Po wykonaniu kart pracy zabrano się za przygotowanie kartek z podziękowaniami dla żyjących Powstańców.                      

Z przygotowanych przez nauczyciela materiałów uczniowie stworzyli piękne, kolorowe laurki. Już teraz możemy śmiało potwierdzić nasz udział w przyszłorocznym projekcie. To była i zawsze będzie dla nas świetna lekcja historii! :)

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Opracowała: Joanna Marcinczak

 

FOTO BohaterON

ŚWIETLICOWE POZDROWIENIA

Wzorem poprzedniego roku szkolnego, nasza świetlica szkolna również i w bieżącym roku bierze czynny udział w akcji wymiany pocztówek. „Świetlicowe pozdrowienia” to ogólnopolska akcja, której celem jest wysyłanie pocztówek do świetlic szkolnych w różnych regionach kraju. W obecnym roku szkolnym wszystkie zainteresowane szkoły zostały podzielone na kilka grup, w ramach których co miesiąc wysyłane są pocztówkowe pozdrowienia. Dzięki udziałowi w akcji uczniowie mają okazję poznać inne miasta, miasteczka czy też najciekawsze zabytki danego regionu oraz ich położenie na mapie Polski. Po za tym dzieci uczą się jak prawidłowo adresować kartki, wspólnie z nauczycielem redagują pozdrowienia, a na koniec każdy z nich składa na kartce swój własnoręczny podpis.

Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II za pomoc w zakupieniu znaczków i pocztówek oraz Referatowi Promocji Miasta Ostrowa Wielkopolskiego za przekazanie pocztówek.

Opracowała: J. Marcinczak

 

FOTO ŚWIETLICOWE POZDROWIENIA

BY CZYTANIE STAŁO SIE PRZYJEMNOŚCIĄ...

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” - to akcja dla klas I-III szkół podstawowych, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów.

Uczniowie klas I – III,  ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim już po raz drugi przystąpili do konkursu i otrzymali książeczki, w których zbierać będą naklejki z podobiznami Słodziaków. Warunkiem otrzymania naklejek jest codzienne czytanie przez 10 minut, potwierdzone podpisem rodzica. W ten sposób dzieci mogą otrzymać 21 naklejek. Dzieciom bardzo podobają się spotkanie ze Słodziakami, które towarzyszą im podczas zajęć  w świetlicy szkolnej i odbywają się w każdy czwartek oraz piątek.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Opracowały: S. Larek, W. Piaskowska

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY

30 września wszyscy chłopcy, i ci mali, i ci duzi, obchodzą swoje święto. Także świetlica postanowiła uczcić ten dzień i zorganizować coś dla chłopaków. Dziewczynki złożyły chłopcom najserdeczniejsze życzenia: samym szóstek, uśmiechów, radości i jak najlepszej zabawy. Potem nasi super chłopcy zostali poczęstowani pysznymi cukiereczkami. 

Opracowała : Sylwia Larek

 

FOTO DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY

NA SPORTOWO W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Europejski Tydzień Sportu to inicjatywa mająca na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Wartości te nieobce są również naszej szkole, której uczniowie odnoszą olbrzymie sukcesy sportowe na różnych gruntach, w tym tegoroczne brązowe medale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego dla dziewcząt w koszykówce oraz dla chłopców w piłce ręcznej.

Również świetlica szkolna, pragnąc zachęcić najmłodszych do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, zorganizowała „Turniej gier i zabaw ruchowych
na boisku wielofunkcyjnym”. Wśród dyscyplin przyjętych z wielkim entuzjazmem znalazły się: wyścigi rzędów i zabawy z piłką. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i radość w pokonywaniu sportowych przeszkód!

Opracował: P. Talaga

 

FOTO NA SPORTOWO W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!