„Dzień jeża” Jeż to największy europejski owadożerny ssak. Można go najczęściej spotkać w ogrodach usytuowanych w pobliżu łąk, lasów i pól. Lubią tereny trawiaste oraz gęste zarośla. Te małe stworzenia nawet nie wiedzą, że mają swoje święto. Nie wiedzą, że 10 listopada obchodzimy „Dzień Jeża”, bo wtedy śpią już zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi na ziemi. Świetlica szkolna postanowiła czynnie włączyć się w obchody tegoż święta. Na początek nasi najmłodsi uczniowie wysłuchali podstawowych informacji na temat jeży i pomogli im dotrzeć do ich ulubionego pożywienia pokonując labirynt. Następnie sprawdzili swoją wiedzę na temat jeży i rozwiązywali zagadki tematyczne. Na koniec wykonali jeże z ziemniaków oraz masy solnej.

Opracowała: J. Marcinczak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!