W ubiegłą środę (17 stycznia) zakończyliśmy„II Świetlicowy Turniej Gry w Szachy”. Niestety z ogromnym żalem musieliśmy odprawić wielu chętnych, gdyż jak sama nazwa mówi, w Turnieju mogli brać udział tylko uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się 25 zawodników z klas I - III.Turniej rozgrywany był na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, w związku z czym, aby wyłonić czwartą osobę do drugiej finałowej pary, konieczne było przeprowadzenie losowania wśród osób, które wcześniej odpadły. W ostatniej chwili, na skutek absencji chorobowej półfinalisty, zaszła konieczność losowania kolejnego uczestnika. Po rozegraniu partii półfinałowych do ścisłego finału zakwalifikowali się: Jakub Musidlak z klasy 3d i Jan Klimek z klasy 3g. Najwyższe miejsce na podium trafiło do Jakuba Musidlaka, który w nagrodę otrzymał: tytuł Mistrza Szachowego, grę planszową i saszetkę na biodra (tzw. „nerkę”). Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci długopisów z logo miasta oraz wafelki.

Z wielką radością i nieukrywaną satysfakcją wszystkim uczestnikom gratulujemy chęci, umiejętności oraz przestrzegania zasad fair play. Chapeau bas !!!

Opracował: P. Talaga