8 maja po raz drugi odbyły się w naszej szkole zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Zawsze dobrze bawię się”, która prowadzona jest przez nauczycieli świetlicy szkolnej: Sylwię Larek, Joannę Marcinczak oraz Monikę Wróblewską. Zajęcia te dedykowane są wszystkim uczniom z klas I-III. W ramach zajęć wykorzystywana jest przede wszystkim Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, zabawy z chustą animacyjną Klanza oraz zabawy słowno-muzyczne w języku angielskim. Ćwiczenia w oparciu o metodę W. Sherborne miały na celu wspomaganie rozwoju dzieci poprzez ruch oraz rozwijanie świadomości własnego ciała i przestrzeni. Poprzez zabawy słowno-muzyczne w języku angielskim dzieci utrwalały znajomość podstawowego słownictwa związanego z emocjami, a także nauczyły się prostych piosenek ilustrujących części ciała. Zabawy te wprowadzone zostały w ramach metody Total Physical Response, czyli reagowania całym ciałem. Niezwykle ważne były również wszelkie zabawy ruchowe wykorzystujące chustę Klanza, która wytworzyła pogodny i radosny nastrój wśród uczestników innowacji. Dzięki nim wzmocniły się relacje w grupie a także rozwijano poczucie bezpieczeństwa czy przynależności do grupy. Na zakończenie zajęć w ramach podziękowań każde z dzieci otrzymało słodki bonus w postaci cukierków. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia w czerwcu.

Opracowały: J. Marcinczak, S. Larek, M. Wróblewska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!