Świetlicowy Klubu Młodego Europejczyka  w ramach zajęć świetlicowych  zrzesza uczniów zainteresowanych tematyką europejską. Głównym celem klubu jest propagowanie wiedzy na temat Europy oraz wspólnego dziedzictwa kulturowego. Członkowie klubu poznają kulturę, tradycje i zwyczaje krajów należących do Unii Europejskiej oraz wartości wnoszone przez Polskę do UE, promują ideę zjednoczonej Europy w najbliższym środowisku, współpracują z innymi instytucjami zajmującymi się integracją europejską. Poprzez działalność w klubie uczniowie uczą się wyszukiwania i gromadzenia informacji, planowania i działania zespołowego oraz prezentowania efektów swojej pracy innym. W trakcie naszych zajęć pogłębiamy naszą wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej, bawimy się rozwiązując quizy, wykonujemy prace plastyczne przedstawiające zabytki europejskie oraz flagi poznanych państw, wykorzystujemy kącik dla dzieci  (europa.eu) oraz wiele innych ciekawych platform o tematyce europejskiej. Nasze zajęcia odbywają się w świetlicy szkolnej oraz w sali multimedialnej. Opiekunem Świetlicowego Klubu Młodego Europejczyka jest pani Martyka Kupczyk-Kubacka.

Opracowała: M. Kupczyk - Kubacka

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!