5 czerwca już po raz ostatni w tym roku szkolnym odbyły się w naszej szkole działania związane z innowacją pedagogiczną „Zawsze dobrze bawię się”, która prowadzona jest przez nauczycielki świetlicy szkolnej: Sylwię Larek, Joannę Marcinczak i Monikę Wróblewską. Innowacja dedykowana była uczniom klas I-III, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej i odbywała się od lutego do czerwca 2018 roku w naszej szkole. W prowadzeniu zajęć wykorzystana była Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, zabawy z chustą animacyjną Klanza oraz zabawy słowno-muzyczne w języku angielskim.

Ćwiczenia prowadzone  metodą W.Sherborne miały na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Podczas ćwiczeń odbywających się w parach lub w grupie czynnie uczestniczyli też rodzice co sprawia, że dzieci czuły się bezpiecznie i chętniej podejmowały wyzwania. Wiele ćwiczeń na zajęciach prowadzonych tą metodą stanowiło dla dzieci dużą atrakcję i wesołą zabawę w grupie, stwarzało możliwość do twórczego działania oraz pobudzania spontaniczność i aktywność własnej dziecka.

Na zajęciach dzieci uczyły się również nowego słownictwa oraz zwrotów językowych, a także doskonaliły nabyte już umiejętności. Śpiewały też krótkie piosenki w języku angielskim. Dużo radości zarówno uczniom jak i rodzicom sprawiały zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty Klanza. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników został poczęstowany pysznymi słodkościami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć oraz zapraszamy na kolejne już w przyszłym roku szkolnym.

Opracowały: S. Larek, M.Wróblewska, J. Marcinczak

DMC Firewall is a Joomla Security extension!