Do naszej szkoły zawitały Słodziaki i zaprosiły dzieci do wspólnego czytania oraz konkursu. Sieć sklepów Biedronka aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych. Dlatego do szkół w Polsce przesłano maskotki Słodziaków i książki o przygodach Gangu Słodziaków. W związku z tym dzieci z klas I – III  uczęszczające do świetlicy szkolnej otrzymują broszurkę (mini album) motywującą do czytania w domu i zbierania w sposób uczciwy podpisów rodziców potwierdzających czytanie głośne lub ciche dowolnych tekstów. Po wypełnieniu broszurek dzieci przynoszą je do szkoły i otrzymują naklejki . Równocześnie Biedronka ogłasza konkurs dla uczniów szkół podstawowych, którego celem jest motywowanie dzieci z klas I-III do czytania oraz tworzenia własnych historii. Inspiracją dla dzieci, które rozpoczynają swą przygodę z literaturą i  do wzięcia udziału w zmaganiach staną się ilustrowane opowieści o przygodach Gangu Słodziaków, czytane przez nauczycieli w świetlicy szkolnej. Prace konkursowe uczniowie przygotowują  podczas zajęć świetlicowych, będą one stworzone zgodnie z wymogami konkursu i  w zależności od poziomu:
• Klasy I rysują swoje historie o dalszych losach Słodziaków - dowolna technika, format A3
• Klasy II tworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów) - dowolna technika, format A3
• Klasy III piszą krótkie historie i je ilustrują - dowolna technika, format A3
Opiekunami konkursu są: Sylwia Larek, Monika Walczak i Weronika Piaskowska. Zachęcamy do propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych oraz wzięcia udziału w konkursie plastyczno – literackim. Życzcie nam powodzenia.

Opracowała: S. Larek

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!