Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci żyjących w obecnych czasach, w których są one osaczone przez różne portale społecznościowe, fora czy komunikatory. W dobie komputerów i Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy już do rzadkości - szczególnie wśród młodszego pokolenia, a poczta stała się miejscem niemalże obcym.

W bieżącym roku szkolnym nasza świetlica szkolna przystąpiła do ogólnopolskiej akcji wysyłania kartek pocztowych do świetlic z różnych regionów Polski. Zasada działania tej akcji polega na tym, że dzieci ze szkoły zainteresowanej programem wymieniają się kartkami pocztowymi z uczniami innych szkół biorących udział w zabawie.

Bez wątpienia, wymiana pocztówkowa jest nietuzinkową formą nauki geografii. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju mają możliwość poznania innych regionów, miast, miejscowości, ich ciekawych zakątków, zabytków oraz położenia na mapie. Jest to również świetna sposobność, by przybliżyć uczniom zasady działania poczty oraz nauki samodzielnego wypisywania kartek.

Możliwość nawiązania kontaktu z rówieśnikami z pewnością otwiera dzieci na świat i nowe przyjaźnie oraz zapewnia radosne oczekiwanie na przychodzące pocztówki.

Opracowała: J. Marcinczak

 

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!