7.11.2018r. w naszej świetlicy szkolnej odbyło się „Ślubowanie na świetliczaka”. Uczniowie klas pierwszych w tym dniu stali się członkami świetlicowej społeczności. Na uroczystość, oprócz kandydatów na świetliczaka, gościliśmy również przedstawicieli kadry pedagogicznej, panią dyrektor Justynę Uciechowską, obie panie wicedyrektor: panią Iwonę Wojciechowską oraz panią Marię Gryczkę jak również innych nauczycieli.

Kandydaci zostali podzieleni na cztery grupy. Przed dołączeniem do świetlicowej braci każda z grup została poddana kilku próbom: wiedzy, sprawności, zręczności, współpracy, a także próbie uśmiechu. Podczas ślubowania sprawdziliśmy znajomość regulaminu świetlicy szkolnej, a następnie uczniowie klas pierwszych podpisali się pod nim na znak akceptacji świetlicowych zasad. Każda z grup otrzymywała punkt za dobrze wykonane zadanie. Warunkiem przystąpienia do świetlicowego grona było wykonanie wszystkich zadań. Sądząc po szybkości  i uśmiechach pierwszoklasistów można było zauważyć, że wykonanie tych zadań nie sprawiło im żadnego problemu.

Po części rozrywkowej przyszedł czas na część oficjalną. Pierwszoklasiści po złożeniu uroczystego ślubowania i dotknięciu ramion wielką czerwoną kredką zostali pasowani na świetliczaka. Na zakończenie każdy z nich otrzymał słodki upominek.

opracowała: Weronika Piaskowska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd