W tym roku kalendarzowym obchodzimy 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji organizowane są różne akademie, apele czy też koncerty. Świetlica szkolna postanowiła również włączyć się w te obchody biorąc udział w ogólnopolskiej akcji wymiany listów między szkołami.

Akcja wymiany listów „Kocham Polskę – Wolną Polskę” ma na celu uczcić 100 rocznicę niepodległości Polski głównie poprzez ukazanie w listach piękna naszego kraju. W tym celu chętne szkoły wysyłają do innych szkół biorących udział w akcji listy z ciekawostkami, informacjami na temat swojego regionu czy miasta. Wszystkie napisane listy oraz dołączone do nich zdjęcia, foldery pokazują uczniom z całej Polski jaki nasz kraj jest piękny.

Do tej pory otrzymaliśmy listy ze szkół z: Kobyłki, Krosna, Krakowa, Warszawy, Swarzędza, Zakrzewka, Skalmierzyc, Rudy Śląskiej oraz Pyskowic. Na bieżąco czytamy wszystkie otrzymane listy, ciekawostki oraz przeglądamy otrzymane albumy przedstawiające inne regiony naszego kraju.

Uczniowie naszej szkoły oprócz listów wysyłali do innych szkół również fragmenty książki p. Macieja Maślińskiego pt. „Baśnie i opowieści Ostrowa Wielkopolskiego i okolic” a także tekst „Legenda o założeniu Ostrowa”. Do listu dołączyliśmy również folder przedstawiający najciekawsze miejsca i zabytki naszego miasta.


Opracowała: J. Marcinczak

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd