Wtorkowe popołudnie stało się dla nas centrum dobrej zabawy, w tym dniu bowiem odbyły się w naszej szkole działania związane z innowacją pedagogiczną „Zawsze dobrze bawię się”, która prowadzona jest przez nauczycielki świetlicy szkolnej: Sylwię Larek, Joannę Marcinczak oraz Weronikę Piaskowską. Innowacja dedykowana jest uczniom uczęszczającym do świetlicy szkolnej i odbywa się  raz w miesiącu w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim.

W prowadzeniu zajęć wykorzystywana jest Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, zabawy z chustą animacyjną Klanza oraz zabawy słowno - muzyczne w języku angielskim. Prowadzone metodą Weroniki Sherborne ćwiczenia, mają na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienie motoryki, poczucia własnej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Podczas ćwiczeń odbywających się w parach dzieci czują się bezpiecznie i chętnie podejmują wyzwania. Wiele ćwiczeń na zajęciach prowadzonych  tą metodą stanowi dla dzieci dużą atrakcję i wesołą zabawę w grupie, stwarza możliwość do twórczego działania oraz pobudzania spontaniczność i aktywność własnej. Na zajęciach dzieci uczą się również nowego słownictwa oraz zwrotów językowych, a także doskonalą nabyte już umiejętności. Śpiewają także krótkie piosenki w języku angielskim.

Dużo radości uczniom sprawiają zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty Klanza. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników  został poczęstowany pysznymi słodkimi cukierkami. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć oraz zapraszamy na kolejne  już za miesiąc.

Opracowały: S. Larek, J. Marcinczak, W. Piaskowska

 

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd