13 marca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I odbył się międzyszkolny konkurs skierowany do uczniów klas I-III uczęszczających do świetlic szkolnych.
Uczestnicy konkursu „Świetlica Szkolna Miejscem dla Klasyki Literatury Dziecięcej” rywalizowali w trzech konkurencjach: test znajomości przeczytanych wierszy i baśni, recytacja fragmentu wiersza oraz losowanie rekwizytu i przyporządkowanie go do konkretnego utworu.

Literatura z jaką musiały zmierzyć się dzieci obejmowała wiersze Jana Brzechwy, Aleksandra Fredry, Stanisława Jachowicza, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima oraz Hanny Januszewskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III a - Amelia Albertowska oraz Lena Myszkowska. Wszystkie drużyny wykazały się dużą znajomością literatury dziecięcej co pokazały ostateczne wyniki konkursu. Zdobywcy 1 miejsca w każdej kategorii wiekowej otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Konkurs ten promuje czytelnictwo wśród dzieci oraz pokazuje jak ważne jest czytanie już od najmłodszych lat. To dzięki niemu możliwy jest rozwój wyobraźni u dzieci, a także jest to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Opracowała: J. Marcinczak

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!