„Gdy kto chce zamknąć w jednym tylko słowie ogrom uczuć jasnych do granic ostatka, niech przyklęknąwszy to imię wypowie jedno, jedyne, przenajsłodsze...Matka”  .

Pod koniec maja w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, których tematyka nawiązywała do corocznie obchodzonego Dnia Matki. Święto to znane jest niemalże w każdym zakątku świata, a w Polsce wspominamy je 26 maja. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnej zabawy integracyjnej oraz swobodnych wypowiedzi dzieci na pytania zadanie przez nauczyciela. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa „Niedokończone zdania”. Siedząc w kręgu dzieci musiały dokończyć wypowiedziane przez nauczyciela zdania „Moja mama ma na imię…” czy też „Moja mama lubi najbardziej…”. Uczniowie mogli się również sprawdzić w inscenizacji zawodów wykonywanych przez mamy za pomocą pantomimy. Zawody te były ilustracją wiersza „Ile zawodów ma moja mama?”.

Na koniec wykonano pracę plastyczną – „Witraż z serduszkiem” i zaśpiewano znaną wszystkim piosenkę Majki Jeżowskiej pt. „A ja wolę moją mamę”.

Opracowała: Joanna Marcinczak

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!