Projekt „Spotkanie w bibliotece z ...” zainaugurowany. Ta czytelnicza akcja odbywająca się w naszej czytelni kontynuowana jest już od trzech lat. Pierwszym gościem w tym roku szkolnym był pan Robert Kaczorowski, muzyk i dyrygent Krotoszyńskiej Orkiestry Dętej.

Podczas zorganizowanego spotkania literacki świat opowieści przeniknęły akordy i nuty. To zestawienie doskonale korespondowało z obchodzonym w ostatnim czasie Międzynarodowym Dniem Muzyki.

Tegoroczne działania otworzyła pani dyrektor Justyna Uciechowska. Następnie dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe wysłuchały odczytanej opowieści o niesfornych instrumentach tworzących orkiestrę koncertową. Ponadto nasz gość przygotował dla wszystkich uczestników niespodziankę. Zaprezentował dzieciom sposób gry na flecie, trąbce, gitarze i pianinie. Później każdy mógł spróbować swoich sił, grając na wybranych instrumentach. Nie obyło się bez śpiewów i zabaw muzycznych.

Na zakończenie dzieci serdecznie podziękowały miłemu gościowi za ciekawą lekcję. Organizatorkami czytelniczego spotkania były bibliotekarki pani Renata Sikora i Maria Grobelna oraz nauczycielka języka polskiego pani Karolina Winiecka.

„Spotkanie w bibliotece z ...” to cykliczne działanie, w którym uczestniczą osoby reprezentujące różne zawody i mające ciekawe zainteresowania. Szkolną bibliotekę odwiedzają goście, którzy czytają dzieciom różne utwory poetyckie i prozatorskie. Akcja organizowana jest w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Opracowała: K. Winiecka

DMC Firewall is a Joomla Security extension!