Wzorem poprzedniego roku szkolnego, nasza świetlica szkolna również i w bieżącym roku bierze czynny udział w akcji wymiany pocztówek. „Świetlicowe pozdrowienia” to ogólnopolska akcja, której celem jest wysyłanie pocztówek do świetlic szkolnych w różnych regionach kraju. W obecnym roku szkolnym wszystkie zainteresowane szkoły zostały podzielone na kilka grup, w ramach których co miesiąc wysyłane są pocztówkowe pozdrowienia. Dzięki udziałowi w akcji uczniowie mają okazję poznać inne miasta, miasteczka czy też najciekawsze zabytki danego regionu oraz ich położenie na mapie Polski. Po za tym dzieci uczą się jak prawidłowo adresować kartki, wspólnie z nauczycielem redagują pozdrowienia, a na koniec każdy z nich składa na kartce swój własnoręczny podpis.

Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II za pomoc w zakupieniu znaczków i pocztówek oraz Referatowi Promocji Miasta Ostrowa Wielkopolskiego za przekazanie pocztówek.

Opracowała: J. Marcinczak