W minionym tygodniu w naszej szkole trwały Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Praw Dziecka. Świetlica szkolna również brała czynny udział w tym wydarzeniu. Na początku tygodnia przedstawiono uczniom najważniejsze prawa w formie prezentacji multimedialnej, dzięki której dowiedzieli się oni co im przysługuje i do czego mają prawo. Przybliżono również postać Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka, rozwiązywano quiz związany z Konwencją o Prawach Dziecka, kolorowano kolorowanki tematyczne oraz oglądano ilustracje obrazujące omawiane prawa.

     Wtorkowy poranek rozpoczął się od wspólnego przygotowania plakatu ilustrującego Drzewo Praw Dziecka. Kolejnego dnia uczniowie wykonali Transparent o Prawach Dziecka, który był prezentowany kolegom i koleżankom z pozostałych klas w czasie szkolnych przerw. W czwartkowe przedpołudnie przygotowana została gra matematyczna Prawa Dziecka. Dzieci zgadywały, które z praw zostały przedstawione za pomocą puzzli matematycznych.

      Na zakończenie  tygodnia wszyscy razem kibicowaliśmy naszym uczniom w rozgrywkach sportowych fair-play.

     Tydzień ten dostarczył nam dużo nowej wiedzy na temat Praw Dziecka przynosząc jednocześnie dobrą zabawę i miłe spędzenie czasu. W zorganizowanie Tygodnia Praw Dziecka w świetlicy zaangażowani byli nauczyciele: p. Martyna Kupczyk-Kubacka, p. Joanna Marcinczak, p. Kinga Michaś, p. Sylwia Larek, p. Małgorzata Urban, p. Ewelina Zarębska-Bączyk, p. Martyna Ligęza, p. Katarzyna Motyl, p. Robert Kaczorowski  oraz p. Paweł Talaga.

Opracowała: S. Larek

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!