8 grudnia br. kpt. Jacek WOLF - oficer wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu podlegającej pod Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu na zaproszenie pani Martyny Kupczyk-Kubackiej spotkał się z uczniami ostrowskiej dziewiątki. Zaproszonego gościa przywitała pani dyrektor Justyna Uciechowska. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II d oraz dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem słuchali kpt. Jacka WOLFA o codziennej służbie żołnierza Wojska Polskiego. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zawodu żołnierza, a także zapoznać najmłodszych z podstawowym sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu sił zbrojnych. Uczniowie po krótkiej prezentacji multimedialnej z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w treningu musztry ucząc się stania w postawie zasadniczej i swobodnej, oddawania honorów, maszerowania krokiem defiladowym.

     Na zakończenie spotkania z mundurowym na pytanie, kto z obecnych chciałby w przyszłości pracować w wojsku, zdecydowana większość podniosła rękę do góry.

Opracowała: M. Kupczyk-Kubacka

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd