Świetlicowy Klubu Młodego Europejczyka w ramach zajęć świetlicowych zrzesza uczniów zainteresowanych tematyką europejską. Głównym celem klubu jest propagowanie wiedzy na temat Europy oraz wspólnego dziedzictwa kulturowego. Członkowie klubu poznają kulturę, tradycje i zwyczaje krajów należących do Unii Europejskiej oraz wartości wnoszone przez Polskę do UE, promują ideę zjednoczonej Europy w najbliższym środowisku, współpracują z innymi instytucjami zajmującymi się integracją europejską. Poprzez działalność w klubie uczniowie uczą się wyszukiwania i gromadzenia informacji, planowania i działania zespołowego oraz prezentowania efektów swojej pracy innym.Podczas naszych zajęć pogłębiamy naszą wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej, bawimy się rozwiązując quizy, wykorzystujemy kącik dla dzieci (europa.eu), zapraszamy ciekawych gości . 

     W grudniu mieliśmy przyjemność zaprosić gości z Włoch. Organizujemy zajęcia otwarte dla społeczności szkolnej. W lutym odbyliśmy „Kulinarną podróż po wybranych krajach Unii Europejskiej”. Nasze zajęcia odbywają się w świetlicy szkolnej oraz w bibliotece.

     Opiekunem Świetlicowego Klubu Młodego Europejczyka jest pani Martyna Kupczyk-Kubacka.

Motto klubu: „Stajemy się obywatelami Europy i świata
 nie zatracając swych korzeni”.

Opracowała: M. Kupczyk-Kubacka

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!